Tallinnas plaanitakse Kawe keldri kohale ärihooneid


BNS 27.04.2009

Tallinnas Roosikrantsi tänava ja Pärnu maantee ääres asuva kolme krundi omanikud on leppinud kokku kasutada olemasolevaid vundamente nüüdisaegsete ärihoonete püstitamiseks ning ehitada täis hoonete taga ja vahel asuvad tühemikud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kõnealused krundid kuuluvad hotelliäris tegutsevale Toomas Sildmäele, transiidiärimees Anatoli Kanajevile ja metallehistöömeister Roman Tavasti pärijatele.

Finest Group AS-i juhataja Sildmäe lükkab hotelliketi laiendamise võimaluse kiiresti ümber. "Praegusel ajal hotelliäri Tallinnas ajada ei ole mõistlik," märkis Sildmäe.

Kesklinnale kohaselt täidetakse hooned tema sõnul eelkõige äri- ja kaubandusruumidega. "Kui läheb projekteerimiseks, siis selgub ka pindade täpsem jaotus," ütles Sildmäe. Tema hinnangul saab ehitusega algust teha siiski alles aastate pärast.

MT Varahalduse juhi Mati Tavasti kinnitusel jääb Pärnu maantee 20 krundil asuv hoone muinsuskaitselise objektina ehitustegevusest täiesti puutumata. Küll ehitatakse lisapinnad Roosikrantsi 7a krundile. Tavasti sõnul jäävad korrused liigendatuks, et säilitada avatus päikesevalgusele.

Palju lihtsam ei ole seis ka Kanajevile kuuluva Pärnu maantee 22 asuva hoonega, mis varjab enese all kurikuulsat Kawe keldrit. Plaani kohaselt saab sellest tulevikus osake kavandatavast maa-alusest parklast. Seejuures tuleb säilitada nii osa ajaloolisest keldrist kui ka kogu maja fassaad.

Täielikult lammutamisele kuuluvad tõenäoliselt Pärnu maantee 24 kinnistul asuvad hooned.

Praegu tegutseb Tavastitele kuuluva maja soklikorrusel St. Patricku kõrts. Kanajevi juhitud ettevõttele kuuluv maja on rentnike poolest sootuks kirju, pakkudes peavarju näiteks Peetri Pizzale, reisibüroole ja humanitaarkaupade ärile.

Arhitektuuriliselt keeruka planeeringu lahendus eeldab muu hulgas, et riik võõrandaks endale kuuluvad Pärnu maantee 22a ja Roosikrantsi tänav 11a kinnistud.