Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone saab tänapäevase näo


BNS 27.04.2009

Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone Tallinnas Pikal tänaval läbib 2011. aastaks uuenduskuuri, kirjutab Eesti Päevaleht.

"Muuseum läbib täieliku metamorfoosi - lisaks ulatuslikule renoveerimisele ja keldrikorruse kasutuselevõtmisele tuleb ka uus ja põnev püsiekspositsioon," ütles muuseumi direktor Sirje Karis.

Hoone korrastamine ja ekspositsiooni uuendamine läheb maksma ligi 53 miljonit krooni, millest ligi 45 miljonit katab Eesti Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.

Ajaloomuuseum on Pikal tänaval asuvas Suurgildi hoones paiknenud 1952. aastast alates. Keldrikorrust on seni kasutatud fondihoidlana, kuid tulevikus laiub näitusepind ka Suurgildi hoone keldrites.

Sinna paigutatakse väljapanek Suurgildi enda väärikast ajaloost, lisaks leiavad oma koha senini külastajate pilgu eest varjul olnud põnevad põhjarahvaste museaalid.

Senise arheoloogiafondi asemel tuleb eksperimentaarium. "Nii lapsed kui ka täiskasvanud saavad katsuda erinevaid esemeid ja proovida näiteks kätt ise näituste koostamisel," ütles Karis.

"Uue funktsiooni saab ka Börsikäik, kus soovime eksponeerida erinevaid ajalookihistusi. Nii haakub ka käik ideega, et kogu muuseum on osa ekspositsioonist," märkis Karis.

Lisaks saab uue kasutuse gildi sisehoov, kuhu luuakse väliekspositsioon ja kus hakkavad toimuma üritused.

Septembri lõpust kuni ümberehituse lõpule jõudmiseni jääb Suurgildi hoone külastajatele suletuks.