Tallinna uus kainestusmaja sai nurgakivi


BNS 21.04.2009

Tallinna linnavalitsuse esindajad panid teisipäeva keskpäeval nurgakivi Paldiski maanteele rajatavale uuele 50-kohalisele kainestusmajale, mis peaks valmima septembris.

Abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on tegemist Tallinna tänavuse suurima sotsiaalobjektiga. Ta märkis, et kainestusmaja hakab pakkuma purjus inimestele arstiabi ja ööpäevaringset järelevalvet, mis loodetavasti kergendab Tallinna haiglate erakorralise meditsiini osakondade tööd.

Linnaeelarves on tänavu kainestusmaja ehitamiseks, sisustamiseks ning Lääne-Tallinna keskhaigla amortiseerunud desinfektsioonikambri asendamiseks kokku 26 miljonit krooni. Kainestusamaja kerkib Paldiski maantee 62 krundile.

Kümme kohta on ette nähtud terviseprobleemidega kainenejatele, kuid vajadusel on arstiabi tagatud kõigile klientidele. Peamiselt tulevad kainestusmajja kahekohalised kambrid koos duši ja WC-ga ning erikamber agressiivse käitumisega kinnipeetutele, meditsiiniline protseduuriruum, duširuumid ning riietehoidla.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti juht Vahur Keldrima sõlmis märtsi alguses 50-kohalise kainestuskambritega arestimaja projekteerimis- ja ehituslepingu AS-iga Koger & Partnerid, kes pakkus odavaimat hinda.