Nõmmele kerkib sügiseks uus lasteaed


Pressiteade 15.04.2009

Tallinna linnapea Edgar Savisaar, abilinnapea Kaia Jäppinen, haridusameti juhataja Andres Pajula ja Fund Ehitus OÜ juhatuse liige Eiki Rump panid täna pidulikul tseremoonial nurgakivi Nõmmel ehitatavale Rännaku lasteaiale (Rännaku pst. 28).

Linnapea Edgar Savisaar märkis oma kõnes, et kui veel mõni aeg tagasi võisime uhkeldada kraanade rohkuse üle linnapildis, siis täna ei ole see enam sugugi nii tavaline. "Aga hoolimata sellest ei ole põhjust Ülemiste vanakesel järve veega meie linna üle ujutada. Suurimad objektid, kus täna ehitatakse on Vabaduse väljak ning Solarise kultuuri- ja vabaajakeskus. Natuke väiksematest objektidest meenub kohe mai alguses avatav Meritoni konverentsi- ja SPA-hotell, mis täitis ühe ammu lahtikaevatud augu Tallinna südalinnas. See tulevane lasteaiahoone ei võistle küll oma suuruselt eelpooltoodud ehitusobjektidega, kuid on väga oluline on sellest hoolimata," lausus linnapea. "Nõmmele on viimastel aastatel kolinud palju noori lastega peresid ja seetõttu on ka lasteaiakohtade nappus siin kõige suurem – Rännaku lasteaeda mahub 120 last ja nende kohamure peaks sügisel leidma oma lahenduse. Tallinn on juba mitmendat aastat valitud lastesõbralikuks linnaks ja me tahame jätkuvalt oma lippu kõrgel hoida. Kõigist raskustest hoolimata ei tohi lapsed ja noored pered olla kannatajateks, sest nemad ongi meie tulevik. Rännaku lasteaia valmimisel on teatepulk praegu ehitaja käes, kes peab kandma hoolt, et maja õigeks ajaks valmis saaks. Sügisel on meil kõigil jälle põhjust siia kokku tulla, kui Rännaku lasteaed on valmis uksi avama oma tulevastele kasvandikele."

Uus Rännaku puiesteele rajatav lasteaed asutatakse 1. maist k.a. Lasteaia hoone projekti koostas möödunud aastal projekteerimisfirma AS Amhold ja hoone ehitusega alustas ehitusfirma OÜ Fund Ehitus tänavu veebruaris. Ehitustööd peaksid valmima 30. septembriks ja kõige varem jõutakse lasteaed avada kuu aega hiljem, seega on lasteaed valmis lapsi vastu võtma orienteeruvalt novembrikuus.

Avatavas lasteaias saab koha 120 last, rühmad komplekteeritakse Tallinna lasteaedades järjekorras olevatest lastest. Plaanis on avada kuus rühma, neist kaks sõime- ja neli lasteaiarühma. Igal rühmal on eraldi mängu- ja magamisruumid, samuti riietus- ja tualettruumid. Hoonesse on kavandatud muusika- ja võimlemissaal, õuealale on rühmadele ette nähtud mänguväljakud ja paviljonid.

Investeeringute kogumaht on 25,5 miljonit krooni, milles sisaldub ka köögi sisustus, vajamineva mööbli ja aknakatete hind ning liitumised tehnovõrkudega.