Lääne-Tallinna keskhaigla Sõle kinnistule tuleb suurköök


BNS 15.04.2009

Lääne-Tallinna keskhaigla kuulutas välja avaliku konkursi hoonestusõiguse seadmiseks haiglale kuuluval Põhja-Tallinnas aadressil Sõle 23 asuval kinnistul, et lasta sinna ehitada suurköök ja arhiiviruumid.

Lääne-Tallinna keskhaigla haldusjuht Märt Kõlli rääkis BNS-ile, et kinnistul asub vana patoloogiahoone ehk surnukuur, mida sel eesmärgil enam ammu ei kasutata. Lisaks on seal olnud Nõukogude ajal laboratoorium.

"Täna me kasutame seda maja arhiivina. Me oleme seda natuke kohendanud, aga ega see nõuetele ei vasta," lausus ta.

Kõlli sõnul pakub haigla praegu turule sellise võimaluse välja, et mõni arendaja saaks huvi korral kinnistule rajada sihtotstarbelised suurköögiruumid.

Kui see plaan on realiseeritud ja ruume arendav ettevõte on hinnakonkurentsis ka tulevikus, siis oleks ka haiglal võimalik firmalt toitu osta, ütles ta.

Kõlli märkis, et toitlustuses on praegu turul väga väike arv osalejaid. "See [suurköögi rajamine] võimaldaks meile kas või seda, et kui praegune lepingupartner ära kukub, siis meil on vähemalt kuskilt vahepeal võimalik seda toitu hankida."

Ta lisas, et konkursitingimuste kohaselt on arendaja kohustus rajada kinnistule tänapäeva nõuetele vastavad arhiiviruumid, kuna see on haigla jaoks praegu kõige olulisem.

Kõlli sõnul kavatseb haigla hoonestusõigusega koormata kinnistust 3800 ruutmeetrit, krundi kogusuurus on 38.000-40.000 ruutmeetrit. Kinnistu jääb haigla kinnistu lõppu, Ädala tänava poole, nii et sealne arendus haigla tegevust ei sega.

Küsimusele, millal võiks suurköök ja arhiiviruumid Sõle tänava kinnistul valmis saada, vastas Kõlli, et praegu on seda raske prognoosida.

Üheks konkursitingimuseks on tema sõnul aga see, et kasutusluba peab olemas olema hiljemalt 2010. aasta detsembriks. Juhul kui kasutusluba õigeks ajaks pole, siis on potentsiaalsel arendajal trahvid peal ja hoonestusõigus liigub tagasi haiglale.

Ametlikest Teadaannetest selgub, et kinnistu hoonestusõiguse omandamiseks saab haiglale pakkumisi teha 22. aprillini.