Linn rajab kolmanda tööstuspargi Suur-Sõjamäe tänavale


Pressiteade 09.04.2009

Tallinna linn kavatseb rajada Lasnamäele kolmanda tööstuspargi, mille detailplaneering peaks valmima juba 2010. aasta alguseks.

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli tõdeb, et tulenevalt vajadusest luua tööstusettevõtetele pealinnas veelgi oma tootmise alustamise või olemasoleva tootmise laiendamise võimalusi, algatatakse kolmanda tööstuspargi rajamiseks detailplaneering aadressil Suur-Sõjamäe tn 29b. "Detailplaneering peaks valmima 2010. aasta alguseks ning seejärel alustatakse ka tehnilise infrastruktuuri projekteerimist ja väljaehitamist," märkis Mutli. "Tuleva aasta lõpuks on Tallinnas 16 uut infrastruktuuriga varustatud tootmismaad, kuhu ettevõtted saavad rajada oma tööstushooned ning luua uusi töökohti."

Tallinna linn on juba loonud tootmisettevõtetele kaks tööstusparki, kus on välja ehitatud tehniline infrastruktuur ning enamik kinnistuid on tootmisettevõtetele müüdud või on kinnistutele seatud hoonestusõigus. Lasnamäe tööstuspargis on tootmise avanud juba seitse ettevõtet, kus töötab üle 1000 inimese ning järgmise aasta lõpuks alustab tegevust veel seitse ettevõtet.

Abilinnapea sõnul on tööstuspark ideaalne vahend praegusel majanduslikult keerulisel ajal ettevõtluskeskkonna soodustamiseks ja ettevõtlusaktiivsuse tõstmiseks, kuna infrastruktuur ja sellele lisaks heal tasemel avalikud teenused on linna poolt eelnevalt juba välja arendatud, millega kaasneb ka stabiilne ja pikaajaline arenguprogramm.

Tallinna linna välja töötatud abipakett linnaelanikule ja ettevõtjale näeb ette mitmeid olulisi tegevusi ettevõtluse elavdamiseks pealinnas ja ettevõtjate toetamisele. Ka kolmanda tööstuspargi rajamine on üks neist vahendeist, mis ühelt poolt aitab ettevõtjatel raskeid aegu üle elada ning samas luua linnas täiendavaid töökohti.

Abipaketist lähemalt saab lugeda: http://www.tallinn.ee/abipakett