Riik viib Põhjaväila projekti investeeringute lisanimekirja


BNS 08.04.2009

Majandusministeeriumi eelnõu kohaselt viib riik Põhjaväila ehituse ja Tallinna Nõmme raudteeülesõidu rekonstrueerimise projektid transpordi infrastruktuuri investeeringute põhinimekirjast lisanimekirja.

Samas lisab riik põhinimekirja Veerenni tänava ja Filtri tee ühendustee ehitamise Tallinnas ning regionaalse maanteede rekonstrueerimise koondprojekti, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Plaani kohaselt alustatakse põhinimekirja lisandunud projektide rakendamist juba selle aasta esimesel poolel.

Samuti korrigeeritakse neljapäeval valitsuses arutlusel oleva eelnõuga projektide maksimaalseid toetussummasid ning eeldatavaid rakendusaegu, tuginedes meetme eelarvele ning praeguseks teadaolevale infole erinevate projektide osas.

Kava põhinimekiri on koostatud mahus 11,346 miljardit krooni, millest Euroopa Ühtekuuluvsfondi vahendid moodustavad 9,9 miljardit ning Euroopa Regionaalarengu Fondi vahendid 1,44 miljardit krooni.

Kokku on põhinimekirjas 22 projekti, millest struktuuritoetuste vahendeid on planeeritud kokku 9,5 miljardit krooni, sellest Ühtekuuluvusfondist 8,12 miljardit ning Regionaalarengu Fondist 1,38 miljardit krooni.

Kava lisanimekirja moodustavad kaks projekti kogusummas 805,6 miljonit krooni, millest Ühtekuuluvusfondi vahendeid on kavandatud 610,98 miljonit krooni.