Pärnu Spordihallile pannakse nurgakivi


Pressiteade 02.03.2009

Kolmapäeval, 4. märtsil kell 11.00 pannakse nurgakivi Riia maantee 129 valmivale Pärnu Spordihallile. Spordihalli ehituse lõpptähtaeg on september 2009.

Ehitustöödega Riia mnt 129 asuval kinnistul alustati 2008. aasta lõpus ning AS Oma Ehitaja poolt rajatav 5194m² suurune spordirajatis valmib käesoleva aasta septembri lõpuks. Spordihall sisaldab endas kolme täismõõtmetega korvpalliväljakut, mida saab vahekardinate eraldamisel muuta suureks pallimängude areeniks. Pealtvaatajatele on istekohti planeeritud ligi 2000, mida saab vajadusel suurendada. Peaareenil saavad muuhulgas treenida ja võistelda meie linna korvpalli ja võrkpalli esindusvõistkonnad ning linna jalgpallurid, korvpallurid, võrkpallurid ja teiste pallimängude esindajad.

Lisaks peaareenile (2040 m²) on kompleksis võitluskunstide saal (435 m²), kus on võimalus treenida ja võistelda võitluskunstide ning klassikalise ja vabamaadluse harrastajatel. Spordihallis on eraldi asuv jõusaal (213,6 m²), kus on võimalus teha jõutreeninguid ka personaaltreeneri juhendamisel.

Hallis on ka võimlemissaal (178,6 m²), kus leiavad endale meeldiva treeningkeskkonna võimlejad ja erinevate aeroobikastiilide esindajad.

Teisel korrusel on ligikaudu 230 meetri pikkune jooksurada, mis on nii treeninggruppide kui ka personaalselt treenijate kasutuses.

Halli on planeeritud ruumid maleklubile, mida saab lisas kasutada ka seminaride ning koolituste läbi viimiseks ning ka ruumid kohvikule, ruumid eelkooliealiste laste mängumaa rajamiseks ning lastehoiu teenuse osutamiseks. Spordihalli on kavas paigutada seiklusrada.

Igapäevaselt võimaldab hall sportida üle viiesajal spordihuvilisel. Hommikused ajad on mõeldud Pärnu linna esindusvõistkondade, lähedal asuvate koolide, lasteaedade ning ka kõrval asuva sõjaväeosa treeninguteks. Pealelõunane aeg kuulub noorte saavutusspordile ning õhtused ajad kõikidele huvilistele.


Spordihalli on projekteerinud Palm-E Arhitektibüroo ja seda ehitab AS Oma Ehitaja.