Audru vald kinnitas hiigelkalakasvanduse planeeringu


BNS 29.01.2009

Audru vallavolikogu võttis neljapäeval toimunud erakorralisel istungil vastu valda kavandatava hinnanguliselt 1,5 miljardi kroonise investeerimismahuga hiigelkalakasvanduse detailplaneeringu.

Audru vallavanem Vahur Kobolt ütles BNS-ile, et edasi läheb kalakasvanduse planeering avalikule väljapanekule ja seejärel kehtestamisele.

Pärnu lähedale Audrusse 52,5-hektarilisele maa-alale planeerib kalakasvandust Kalmar Union of Scandinavia tütarfirma Fjordfresh Holding OÜ.

Suur kalafarm vajaks täiemahulise töötamise puhul umbes 1200 töötajat. Kogu töötajaskonnast tegeleks umbes kaks kolmandikku kala töötlemise ja ülejäänud kala kasvatamisega.

Kalakasvanduses kasvatatava kalana nähakse eelkõige koha, kuid plaan on kasvatada ka teisi liike nagu ahven, kisutš, põhja-atlandi lõhe, kammeljas ja pikemas perspektiivis tursk, ameerika koha, rääbis ja peled.

Fjordfresh Holding OÜ juhatuse liige Alar Oppar on varem BNS-ile öelnud, et investorid on kalakasvandusse investeerimisest huvitatud.

Oppari sõnul on kalafarmi investoriteks fondid, pangad ja eraisikud, kuid ettevõte avalikustab investorid vahetult pärast detailplaneeringu kehtestamist.