Viimsis saab nurgakivi uus kool ja lasteaed


Pressiteade 21.01.2009

Neljapäeval, 22. jaanuaril kell 14 pannakse Viimsi vallas Haabneeme alevikus Karulaugu tee 5 nurgakivi uuele koolile ja lasteaiale. 350-le õpilasele mõeldud kool peab uksed avama 1. septembril 2009. Hoone ehitus läheb maksma 129,6 miljonit krooni ning selle ehitajaks on AS Merko Ehitus.

Vastavalt lepingule rajatakse esimese etapina 2009. õppeaasta alguseks 350-le õpilasele mõeldud kool, kaks kuud hiljem peab valmima 120 kohaga lasteaiaosa ja spordisaal. Samas on lootust, et kogu kompleks saab valmis korraga.

Viimsi uues koolis ja lasteaias on kasulikku pinda kokku 6200 m². Hoone omanik on Karulaugu Kinnisvara OÜ. Vald on sõlminud kinnisvarafirmaga hoone kasutamiseks pikaajalise rendilepingu. Vald soovib kooli esimesel võimalusel välja osta.

Viimsi vallavanem Haldo Oravas: "Uue kooli ja lasteaia ehitus ning selle valmimine 1. septembriks on vallavalitsuse ja volikogu jaoks kõige tähtsam ülesanne. Eelmisel aastal läks Viimsi Kooli esimesse klassi tervelt seitse klassitäit õpilasi, Püünsi koolis alustas 26 õpilast ning 19 last läks kooli Tallinnasse. Järgmisel aastal on vallas oodata juba üheksat klassitäit kooli alustavaid õpilasi. 2006. aastal valminud 1300 õpilasega keskkool on täitunud. Viimsi vald vajab uut koolimaja, et kindlustada lastele kodu lähedal kvaliteetse hariduse saamine."

Haridusega seotud kulutused moodustavad Viimsis viimastel aastatel umbes poole valla eelarvest.

Neljapäeval toimuvale pidulikule kooli nurgakivi panekule on kutsutud haridusminister Tõnis Lukas, rahvastikuminister Urve Palo, Harju maavanem Värner Lootsmann ning teised valla koostööpartnerid. Kohal on ka hoone arhitekt ja ehitaja.