Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones tuleb ümberehitus


BNS 13.01.2009

Kultuuriministeerium kavatseb teha ajaloomuuseumi Tallinna vanalinnas asuvas Suurgildi hoones põhjaliku ümberehituse ning uuendada püsiekspositsiooni.

Ajaloomuuseum esitas eelmise aasta lõpus Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele (EAS) taotluse Tallinna vanalinnas Pikal tänaval asuva Suurgildi hoone ümberehituse rahastamiseks Euroopa Liidu fondidest.

Hoone ümberehituse ja ekspositsiooni uuendamise eeldatav maksumus on 53,3 miljonit krooni, millest Eesti-poolne kaasfinantseering on 7,9 miljonit krooni.

Eesti ajaloomuuseumi arendusdirektor Mariann Raisma ütles BNS-ile, et muuseum kavatseb ümberehituse käigus avada külastajatele ka Suurgildi keldriruumid, kuhu praegu tavakülastajad ei pääse. Samuti läheb uuendamisele muuseumi püsiekspositsioon.

Ajaloomuuseum ootab rahastamisotsust kevadeks. Raisma märkis, et kui kõik läheb plaanide kohaselt algavad Suurgildi hoones ehitustööd tänavu sügisel. Ehituse planeeritud kestus on umbes aasta. Muuseum koos uuendatud ekspositsiooniga on kavas avada 2011. aasta esimesel poolel.

Ümberehitustööde ajaks kolib ajaloomuuseum Suurgildi hoones olevad museaalid Tallinnas Maarjamäel asuvasse muuseumihoonesse.