Linn renoveerib tänavu neli koolimaja


Pressiteade 09.01.2009

Tallinna eesmärk on teha viletsas seisus koolid korda ja luua õpilastele kaasaegsetele nõuetele vastavad õpitingimused, linn renoveerib tänavu oma eelarvest täismahus Juhkentali, Lilleküla ja Mahtra Gümnaasiumi ning Tallinna 53. Keskkooli.

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi, Mahtra Gümnaasiumi, Juhkentali Gümnaasiumi ja 53. Keskkooli tervikrenoveerimiseks on 2009. aasta linnaeelarves ette nähtud ligi 200 miljonit krooni.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul on haridusvallas jätkuvalt rõhk õpikeskkonna kaasajastamisel ja koolihoonete renoveerimisel. "Ehkki oleme mitmed pealinna koolihooned juba suutnud korda teha, vajavad veel paljudki koolid kiiremas korras põhjalikku remonti," tõdes Jäppinen.

Lisaks eelnimetatud koolidele soovib linn koostöös erasektoriga renoveerida 2010. aasta sügiseks veel neli pealinna kooli - Tallinna Humanitaargümnaasiumi, Liivalaia Gümnaasiumi, Väike - Õismäe Gümnaasiumi ja Järveotsa Gümnaasiumi.

Ühtlasi jätkab linn tänavu programmi "Lasteaiakoht igale lapsele" elluviimist. Sel aastal valmib pealinnas uus lasteaed Rännaku puiesteel ning taasavatakse lasteaed aadressil Õismäe tee 24, lisaks kavandatakse-alustatakse Tallinna Asunduse Lasteaia tervikrenoveerimist. Kokku plaanib linn juurde luua ca 430 uut lasteaiakohta.

"Programmi "Lasteaiakoht igale lapsele" eesmärgiks on tagada igale Tallinna elanikule soovi korral võimalus saada oma lapsele lasteaiakoht," nentis Jäppinen. "Lähtudes programmist ja investeeringute kavast on lasteaiakohtade loomisel põhirõhk suunatud uute lasteaedade ehitamisele."