Ettevõtja kavandab Pärnu vanasse soolaaita majutusasutust


BNS 06.01.2009

Pärnu ettevõtja, Seegi Maja ja Tallinna vanalinna hotelli St Peterburg omanik Raivo Tõnismaa, kavandab Pärnu kesklinnas asuvasse varemeis soolaaita majutusasutust.

Tõnismaa taotles Pärnu linnalt oma ettevõtte Ecober OÜ kaudu kontserdimaja lähedal asuva Põhja 1 kinnistu detaiplaneeringu algatamist. Planeering hõlmab kokku kolme kinnistut.

Neist 520 ruutmeetri suurune Põhja 1 on Ecoberi omandis ja sellel asub muinsuskaitseväärtusega kunagine soolaladu.

Osaliselt kolme- ja osaliselt kahekorruseline avariilises olukorras keskaegne aidahoone on katuseta, korduvalt põlenud ning osaliselt varisemisohtlik. Aidahoone ümberehitusel tuleb juhinduda muinsuskaitse eritingimustest ja kaevetöödel peab olema arheoloogiline järelevalve.

Projekt näeb ette aidahoonele kolme lisakorruse rajamise. Detailplaneeringu menetluse käigus on linnavalitsusele tehtud ettepanek kaaluda parkimise lahendamist ümberehitatava aidahoone esimesel korrusel, selgub Pärnu linnavalitsuse esmaspäevasest detailplaneeringu projekti vastuvõtmise korraldusest.

808-ruutmeetrisele Nikolai tänava I kinnistule näeb planeering ette Nikolai tänava pikenduse. Planeeringuala piiridesse jäävale ja jätkuvalt riigi reservis olevale maakatastrisse kandmata maa-alale suurusega 786 ruutmeetrit hoonestust ette ei nähta, ala jääks kõnnitee ja haljastuse jaoks.

St Peterburgi hotelli ja Seegi Maja restorani opereerimisega tegeleva Tõnismaa firma RT Hotelli OÜ müügitulu oli majandusaasta aruande järgi 2007. aastal ligi viis miljonit krooni. Hotelliteenuse osa oli sellest 3,4 ja toitlustuse osa 1,5 miljonit krooni.

RT Hotellid OÜ kahjum oli tunamullu 688.826 krooni. Ettevõttes töötas keskmiselt 16 inimest.