Mustvee linn alustas Kesk-Peipsi sadama rajamise hanget


BNS 21.11.2008

Mustvee linnavalitsus käivitas Kesk-Peipsi sadama esimese etapi ehitushanke.

Mustvee linnavalitsuse majandusnõunik Lembit Mangulson ütles BNS-ile, et Mustvee linn taotleb pärast ehitushanke lõppemist ja selle lõpliku maksumuse selgumist sadama rajamiseks raha riigilt. Raha peaks tulema majandusministeeriumi vahenditest ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt, lisandub linnapoolne kaasfinantseering.

Jõgeva maavalitsuse interneti koduleheküljelt selgub, et Mustvee linn on moodustanud sadama ehituseks sihtasutuse Mustvee Kesk-Peipsi Sadamad. Mustvee reisisadama maksumuseks on planeeritud 19, jahisadama maksumuseks 17 ja kodusadama maksumuseks 18 miljonit krooni.

Hanke korraldaja Toivo Piik ütles BNS-ile, et sadamate maksumus on tõesti selles suurusjärgus, kuid arvestades praegusi ehitushindu, läheb ehitus ilmselt kolmandiku võrra planeeritust odavamaks.

Piigi sõnul on sadama rajamise hankel reede seisuga juba üheksa huvilist.

Lembit Mangulson rääkis, et Mustveesse üritati juba 2002. aastal sadamat rajada, mil alustati akvatooriumi süvendamist ja muulide rajamist, kuid need tööd jäid pooleli.

2006. aastal kehtestatud detailplaneering näeb ette kahe omavalitsuse - Mustvee linna ja Kasepää valla sadamaarenduskava. Selle järgi tuleb Mustveesse reisi- ja jahisadam ning Kasepää valda Omedu jõe suudmealale kala- ja kaubasadam, rääkis Mangulson.

Tema sõnul liigub praegu vaid Mustvee sadama ehitusprojekt, Kasepää valla sadama rajamise tõenäosus on väike.

Mangulson sõnas, et Mustvee jõe suudmealale tulevatest sadamatest käivitub ilmselt varem jahisadam. Jahisadama ehitus hõlmab kaldakaide ja sadamatasku ehitust. Sadamataskusse tulevad ujuvkaid, mille äärde mahub kokku umbes 40 12 meetri pikkust laeva. Lisaks on kavas rajada 2,5-kordne jahisadama hoone.Reisisadamasse on Mangulsoni sõnul plaanis ehitada reisiterminal ja lisaks olemasolevale kahele kaile veel üks kai.

Kesk-Peipsi sadama ehitushankele saab pakkumisi esitada 15. detsembrini. Hanketeate järgi on hankelepingu kestvus 18 kuud.