Lasnamäele Varraku tänavale võib tulla kaubanduskeskus


BNS 18.11.2008

Tallinna linnavalitsus plaanib kolmapäeval vastu võtta detailplaneeringu, mis näeb ette Tallinnas Lasnamäele Varraku tänavale kaubanduskeskuse ning kuni neljakorruselise büroohoone rajamise koos maa-aluste parklatega.

Linnavalitsuse korralduse seletuskirja kohaselt asub kinnistu Tondiraba asumis Laagna tee ja Tähesaju tee vahelisel alal aadressil Varraku 10. Planeeritava maa-ala suurus on 9,5 hektarit. Kinnistu omanik on OÜ Norman Group, mis kuulub Krediidiinfo andmetel OÜ-le Capfield.

Varem ajakirjanduses avaldatud info kohaselt ostis OÜ Norman Group Varraku tänava kinnistu Tallinna linnalt 2004. aastal 12,1 miljoni krooni eest. Firma 2007. aasta aruande kohaselt on ettevõte juba sõlminud lepingu kinnistu tulevase rentnikuga.

Norman Groupi omanik OÜ Capfield haldab Tallinna mitmeid kaubanduskeskusi ning tagab oma tütarettevõtete kaudu nende finantseerimise. Kontserni kinnisvarainvesteeringute turuväärtus on ligi 1,05 miljardit krooni.

Firma kinnisvaraportfelli kuuluvad tütarfirmade kaudu Tondi Selveri, Norde Centrumi, Lasnamäe Centrumi ja Mustakivi kaubanduskeskuse hooned ning Pärnus Riia maanteel asuva Maxima kinnistu.

Capfieldi 2007. aasta puhaskasum oli 129,3 miljoni kroonise müügitulu juures 43,2 miljonit krooni. Aasta lõpu seisuga oli kontserni jaotamata kasum 339,7 miljonit krooni.

Kontserni osanikeks on erineva suurusega osalustega Suurbritannia kodanikud Janet Elaine Day, David Gordon Summerfield, John Patrick Renard ja Caroline Heather Matthews.

Lisaks on kontsernis osalus Satnam Europe OÜ-l, OÜ-l Häuser-Oberschneider ning väikeosalus Mornington Capital Ltd-l ning OÜ-l Cage Invest.