Kohus peatas kaitseministeeriumi Miinisadama hanke


BNS 17.11.2008

Tallinna ringkonnakohus peatas möödunud nädalal kaitseministeeriumi Miinisadama kaide renoveerimise hanke, mille võitjaks valis miniteerium septembri lõpus Merko Ehituse.

AS-i Merko Ehituse kvalifitseerimine ja võitjaks kuulutamine Miinisadama 3. ja 4. kai renoveerimise hankel sai vaidlustuse, mille riigihangete ameti vaidlustuskomisjon oktoobri lõpus rahuldas.

Vaidlustuse kaitseministri käskkirjadele esitas OÜ Sherman, kes esitas hankele ühispakkumise koos AS-i Skanska EMV ja Inseneriehituse AS-iga.

Vaidlustuskomisjoni otsuse peale esitas Merko Ehitus oktoobri viimasel päeval ringkonnakohtule apellatsiooni.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja Peeter Kuimet ütles esmaspäeval BNS-ile, et vaidlustuskomisjoni otsuse peale esitas apellatsiooni 3. novembril ka kaitseministeeerium.

OÜ Sherman vaidlustas Merko Ehituse võidetud hanke ettevõtte muutunud registrikoodi ning ettevõtte väidetava kogemuste puudumise tõttu.

"Kaitseministeeriumi seisukoht on, et "uus" Merko saab toetuda "vana" Merko näitajatele, kuna firmasse tuli sisuliselt üle vana firma käibenäitajad, varad, ehitusalane oskusteave ja nii edasi," ütles Kuimet.

Miinisadama 3. ja 4. kai renoveerimise riigihanke võitis Merko Ehituse 67,8 miljoni kroonise pakkumisega, mis oli märkimisväärselt odavam kaitseministeeriumi eeldatud 120 miljonist kroonist.

Merko Ehituse ja tema konkurentide osalusel käivad mitmed vaidlused ehitushangete üle nii riigihangete vaidlustuskomisjonis kui kohtutes.