Tallinna merekomisjon soovitab rajada väikelaevade sadama


BNS 16.11.2008

Tallinna merekomisjon tegi linnavalitsusele ettepaneku kaaluda linnahalli ja Patarei sadama vahelisele alale umbes 1200 sildumiskohaga väikelaevasadama rajamist.

Abilinnapea Jaanus Mutli sõnul puudub pealinnal korralik ja vilka liiklusega väikelaevasadam, mis on enesestmõistetav teiste Põhja- ja Lääne-Euroopa merilinnade juures.

"Teiste Balti riikide merelinnades sellise kaliibriga väikelaevasadam puudub, nii et selle rajamine Tallinnasse looks meile kindla konkurentsieelise," selgitas Mutli.

Tema sõnul võiks linnasadamal olla umbes 1200 sildumiskohta, mis tooks linna aastas umbes 150.000 turisti juurde. Väga oluline on Mutli sõnul asja juures on see, et väikelaevasadam tõstaks Tallinna maailma purjetamise kaardile.

Mutli sõnul ei varja linnavalitsus soovi maailma purjetamise koorekiht tänu väikelaevasadamatele Tallinnasse meelitada.

"Oluline on meeles pidada, et jahiga Tallinnasse saabuv mereturist kulutab keskmiselt enam, sest tegemist on jõukamate inimestega, mis tähendab ka suuremaid tulusid linnamajandusele. Linnasadama lähikonda on planeeritud rannapromenaad ja uus raehoone. Samuti on plaanis linnahalli renoveerimine. Linnasadam oleks nendele projektidele ideaalseks täienduseks, nii et piirkond saaks täiesti uue hingamise," märkis Mutli.

Merekomisjon arutas ka meretakso teenusest seoses kavandatava linnasadamaga ja leidis, et väikelaevasadam sobiks suurepäraselt eesmärgiga avada linn merele.

"Linnasadamas leiaks kauaoodatud meretakso oma koha. Ehituslikud eeldused sellise sadama rajamiseks on väga head," lausus Mutli. Tema sõnul muutuks Tallinna laht väikesadama olemasolul märksa aktiivsema mereliiklusega kohaks, kui ta on seda praegu.

Tallinna merekomisjoni juhib Jaanus Mutli ning sinna kuuluvad linnavolikogu esimees Toomas Vitsut, abilinnapead Deniss Borodits ja Taavi Aas, Kalev Kallo, Viktor Palmet ja Enn Rohula.