Tallinna vineerivabriku uus omanik algatab planeeringut


BNS 14.11.2008

Pjotr Sedini kinnisvarafirmalt AS-ilt Grove Invest 225 miljoni krooniga ostetud endise Tallinna vineerivabriku alale kavandab uus omanik OÜ Bannister elamu- ja ärikvartalit.

Sel kevadel loodud firma OÜ Bannister nimel on endise Tallinna vineerivabriku seitsme kinnistu planeeringu algatamist taotlenud tuntud vandeadvokaat Viktor Kaasik, selgub Tallinna linna planeeringute registri andmetest.

Eelmisel nädalal esitatud planeeringu algatamise taotluse sisuks on kvartali terviklahenduse leidmine ja piirkonda kaasaegse elamu- ja ärikvartali arendamine.

Grove Investile kuulunud Vana-Lõuna 4, Tatari 51A, Pärnu maantee 69A ja 69B ning Vineeri 2, 6 ja 8 kinnistud olid sel suvel sundmüügis, algselt 420 miljoni kroonise alghinnaga. Hiljem kohtutäitur Veiko Kaasik alandas hinda ning lõpetas seejärel sundmüügi.

Juulis lõpus omandas need krundid märtsis loodud OÜ Bannister, mille ainuomanik oli viis kuud tagasi venekeelse päevalehe Estonija üks kunagisi omanikke Jevgeni Ragrin.

Praegu on Krediidiinfo andmeil firma omanikuks Briti Neitsisaartel registreeritud Solway Real Estate Limited.

Ragrin on Krediidiinfo andmeil praegu ettevõtte juhatuse liige, teiseks juhatuse liikmeks on Natalja Kesler.

Ragrin oli venekeelse päevalehe Estonija üks omanikke samal ajal Gennadi Everi ja püstolilaskudega 2001. aastal mõrvatud Vitali Haitoviga.