ABB renoveeris Jõgeva alajaama


Pressiteade 12.11.2008

Renoveerimistööde kogumaksumus oli 35,2 miljonit krooni.

12. november 2008. ABB AS andis täna tellijale OÜ Põhivõrk üle renoveeritud Jõgeva 110 kilovoldise (kV) alajaama.

Alajaama renoveerimise käigus rajati uus 110 kV välisjaotusseade. Varasem 35 kV välisjaotusseade asendati samaväärse sisejaotusseadmega. Samuti ehitati kaasaegsetele nõuetele vastavad uued trafo õlieraldussüsteemid ja müratõkkeseinad. "Võtmed kätte projekt sisaldades projekteerimist, ehitust, paigaldust, seadmete ja materjalide tarnet ning projektijuhtimist," märkis ABB Baltimaade tegevusvaldkonna juht Priit Feldt.

Põhivõrgu projektijuht Lembit Niidumaa lisas, et Jõgeva alajaama uuendamisega tugevdas ettevõte järjekordset olulist lüli Kesk-Eesti elektrivarustuse ahelas.

2007. aasta oktoobris alustatud Jõgeva alajaama renoveerimistööde kogumaksumus oli 35,2 miljonit krooni.

ABB ( http://www.abb.com/ ) on ülemaailmne tehnoloogialiider energeetika ja automaatika valdkonnas, mille klientideks on infrastruktuuri- ja tööstusettevõtted. ABB tooted aitavad klientidel vähendada tootmisega seotud keskkonnamõjusid. ABB kontsern annab tööd ligi 120 000-le inimesele sajas riigis.

Eestis tegutseb ABB alates 1992. aastast, ettevõtte mahukaimad tegevusvaldkonnad on tuulegeneraatorite ja sagedusmuunduritetootmine, ülekandevõrkude ja jaotusalajaamade projektide elluviimine ning täishooldusteenuse pakkumine tööstusklientidele.

2008. aastal pälvis ABB Eesti parimale ettevõttele Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt antava "Ettevõtluse Auhinna". 2007. ja 2008. aastal sai ABB ka "Aasta Välisinvestori" auhinna.