Vichmanni kõrghoone planeering jõuab Tallinna volikokku


BNS 11.11.2008

Ettevõtjate Marcel Vichmanni ja Olav Miili Radissoni hotelli ja SEB Panga peahoone vahetusse naabrusse kavandatava 110 meetri kõrguse Maakri tänava kõrghoone planeering jõuab Tallinna volikokku kehtestamisele.

Miili ja Vichmanni firma AS Logoner kavandab aastaid Tallinna kesklinna Maakri tänava, Rävala puiestee ja Tornimäe tänava vahelisele alale 30-korruselist 110 meetri kõrgust hoonet ning kuni 10-korruselist äri- ja parkimishoonet. Uute hoonete alla on kavandatud kuni kahekorruselised maa-alused parklad.

Osad olemasolevatest hoonetest või hooneosadest säilitatakse. Kokku tuleb alale 208 parkimiskohta ning Maakri ühesuunaline tänav muutub jalakäijate tänavaks.

Plaani kohaselt moodustub Maakri 19/21 krundile jagamise teel kaks krunti: Rävala puiestee 1 / Maakri tänav 19 ärimaa krunt ja Maakri tänav 21 krunt.

Maakri 21 krundile jääv neljakorruseline hoone on kavas rekonstrueerida.

30-korruseline kõrghoone tuleks praegu Pääsukese tänava ääres asuva kahekorruselise lammutatava hoone asemele, seejuures olemasoleva hoone fassaad säilitatakse. Kuni 10-korruseline äri- ja parkimishoone on kavandatud Rävala puiestee ja Tornimäe tänava nurgale.

Tänavatasapinnas olevad ruumid on planeeritud ärideks ning sinna tuleksid kauplused, kohvikud ja galeriid.

Kavandatava 49.100 ruutmeetri suletud brutopinna arendaja AS-i Logoner omanikud on võrdsetes osades Olav Miil ja First Telecom Trading OÜ, mis kuulub Marcel Vichmannile.

AS-i Logoner puhaskasum oli mullu Krediidiinfo andmeil 17,7 miljonit krooni, First Telecom Trading OÜ puhaskasum oli majandusaasta aruande põhjal mullu 103,8 miljonit krooni.

Tallinna linnavalitsus kavatseb oma kolmapäevasel istungil esitada Tallinna linnavolikogule otsuse eelnõu detailplaneeringu kehtestamiseks.