Vitsut tahab rajada Tallinnasse Eesti esimese tasulise tee


BNS 10.11.2008

Keskerakondlasest Tallinna linnavolikogu esimehe Toomas Vitsuti sõnul võiks kavandatavast linna väikesest ringteest saada Eesti esimene tasuline tee.

Vitsut ütles esmaspäeval Tallinna visioonikonverentsi järel ajakirjanikele, et väikese ringtee võiks rajada koostöös erasektoriga ning see aitaks suunata transiitliikluse kesklinnast välja.

Vitsuti sõnul näitavad uuringud, et kaks kolmandikku Tallinna kesklinnas olevast liiklusest on transliitliiklus. Tasuline tee oleks tema sõnul üks võimalus kesklinnas ummikutes seismisest pääseda.

Vitsuti sõnul on praegu veel vara öelda, kui palju tasulise tee kasutamine võiks hakata maksma.

Tallinn hakkas väikese ringtee rajamist ette valmistama mullu kevadel. Praegu ei ole selge, millal linn tee rajamist alustab. Vitsuti sõnul lootis linn algselt saada ringtee rajamiseks raha Euroopa Liidu struktuurifondidest, kuid praegu on selge, et kõige parem võimalus on rajada tee koostöös erasektoriga.

Linnavalitsus esitas mullu juunis volikogule kava, mille järgi ei valmi ringtee enne aastat 2014.

Tee on kavas rajada Smuuli tee pikendusest Pärnu maanteeni. Kava järgi kulgeb ringtee Smuuli tee pikendusest Tartu maantee Peetri ristmikuni ja sealt edasi Viljandi ja Pärnu maanteeni. Ringtee rajamise käigus on plaanis ehitada tunnel Tallinna lennujaama lennuraja alla.