Kundasse rajatav vanade rehvide õlitehas pürib börsile


BNS 10.11.2008

Hansa Biodiesel OÜ rajab Kundasse vanarehvide termilise töötlemise ehk pürolüüsitehase, ettevõttel on plaan noteerida oma aktsiad Tallinna börsil.

Hansa Biodieseli projektijuht Andres Kriis ütles BNS-ile, et ehitusega alustab firma kohe, kui on saanud Kunda linnavalitsuselt ehitusloa. Pärast seda läheb ehituseks kuni aasta.

Esimese aasta tootmisvõimsuseks plaanib Hansa Biodiesel 10.000 tonni õli. Tehas hakkab kasutama kolmanda põlvkonna pürolüüsimisseadmeid.

"Pärast esimest aastat on äriplaani kohaselt ettevõte aktsiate noteerimine Tallinna börsil, kus emissiooni käigus saadav lisaraha investeeritakse tootmise laiendamiseks ja tootearenduseks," rääkis Kriis.

Ettevõttel on sõlmitud esimesed eeltarnelepingud nii toorme kui ka valmistoodangu osas. Projekti finantseerib pankade ja eraisikute konsortsium.

Tehas tuleb Kundasse Sauna tänavale, piirkonna keskkonnamõjude hindamise programm on valmis. Programmi avalik väljapanek toimub kuni 24. novembrini. Programmi avalik arutelu toimub 3. detsembril.