Saku gümnaasium sai 11 miljoni kroonise staadioni


Pressiteade 07.11.2008

Saku gümnaasiumi staadioni rekonstrueerimise peatöövõtja Skanska EMV annab 10,9 miljoni kroonise projekti tellijale üle sel pühapäeval, mil peetakse staadionil ka pidulikud avavõistlused.

"Kogu staadioni rekonstrueerimise projekti iseloomustas väga hea kolmepoolne koostöö Skanska EMV, Saku valla ja ehitusjärelvalvet teostanud Taalri Varahalduse vahel," ütles peatöövõtja Skanska EMV juhatuse esimees Olle Horm. "Kuigi projekti teostamist raskendasid tänavused kehvad ilmad, on meil sel pühapäeval võimalik kõigile nõuetele vastav ja piirkonna üks esinduslikum staadion pidulikult üle anda," lisas Horm.

Uue staadioni valmimist tähistatakse pühapäeval kell 17 piduliku avamistseremooniaga, millele järgneb suur jalgpallimatš Saku Jalgpalliklubi ja FC Balteco vahel. Veel enne avatseremooniat, kell 16 testivad uut Saku koolistaadioni jalgpalliväljakut Raplamaa tüdrukud ja Saku poisid ning toimub isadepäevale pühendatud jalgpallivõistlus isade ja poegade vahel. Saku koolistaadioni avaüritust toetavad Saku Vallavalitsus, Saku Valla Spordikeskus, Saku Huvikeskuse, Saku Õlletehas ja Skanska EMV AS.

2000. aastal alustati Saku gümnaasiumihoone rekonstrueerimisega, mis tipnes 2002. aastal spordikeskuse ja ujula ehitamisega gümnaasiumi kõrvale. Kuna 1980. aastatel rajatud kooli senine staadion ei vastanud enam oma tehnilistelt parameetritelt kaasaegsetele nõuetele, alustatigi käesoleval aastal staadioni rekonstrueerimisega.

Sisuliselt rajati Saku gümnaasiumile täiesti uus staadion. Staadion sai 8000 m2 suuruse kunstmuruga jalgpalliväljaku ja asfaltkattega korvpalliplatsi, mille juurde rajati ka populaarne skatepark. Jooksurajale, kaugushüppe hoovõturajale ja jalgpalliväljaku turvaalale pandi kokku 2202 m2 tartaankatet. Rekonstrueerimistööde käigus kooriti ja teisaldati 3000 m2 täitepinnast ja rajati staadioni toimimiseks vajalik drenaažisüsteem. Koolistaadioni nõuetekohase valgustuse tagamiseks paigaldati jalgpalliväljaku jaoks neli 18 meetri kõrgust masti viie prožektoriga ning korvpalliväljaku jaoks neli 10 meetri kõrgust masti kolme prožektoriga.

Staadioni projekteeris EJL Ehitusbüroo OÜ ja valgustuse KH Energia Konsult. Rekonstrueerimise peatöövõtja oli Skanska EMV AS ning järelvalvet teostas AS Taalri Varahaldus.

Skanska EMV AS on Skanska Oy tütarfirma, mis vastutab Skanska kontserni äritegevuse eest Eestis. Aastast 2000 Skanska kontserni kuuluv Skanska EMV AS on üks Eesti suurematest ehitusfirmadest, mille käive 2007. aastal oli 1,85 miljardit krooni. Ettevõttes töötab ligi 400 inimest.