EIB 500 miljoni laenust rahastab Tallinn teeprojekte


BNS 05.11.2008

Euroopa Investeerimispangast (EIB) võetava poole miljardi krooni suuruse eelarvelaenuga rahastab Tallinn abilinnapea Taavi Aasa sõnul mitut teedeehitusprojekti.

Osa projektidest on juba alanud ning osa veel ettevalmistamisjärgus, ütles Aas kolmapäeval BNS-ile.

Ülemiste liiklussõlme ümberehituse kõrval kuulub rahastavate projektide hulka näiteks Peterburi ja Paekaare tänava tee-ehitusprojekt ning Raekoja platsi ja Kunderi tänava ehitustööd.

Samuti on lepinguprojekti nimekirjas Kotka tänava-Tammsaare tee rekonstrueerimisprojekt ning Kunderi tänava ja Hiiu tänava-Kadaka puiestee teeprojekt. Lisaks Männiku tee, Randvere tee ning Merivälja ja Ranna tee ehitus.

Lepinguprojekti järgi tuleb tööd lõpetada 2010. aastaks.

Tallinna linnakantselei finantsteenistuse direktor Katrin Kendra ütles BNS-ile, et lepingud EIB-st laenu võtmiseks sõlmis Tallinn juba sel suvel. Kendra sõnul on eelarvelaen sisse plaanitud ka Tallinna praegu menetluses olevasse tuleva aasta eelarves.

Järgmisel aastal laenu võtmiseks peab Tallinn saama Moodys Investors Service Ltd-lt uue emitendireitingu, mis on praeguse seisuga A3 stabiilse väljavaatega. Vastavasisulise taotluse esitamise otsuse kiitis Tallinna linnavalitsus kolmapäeval heaks.