Lauluväljakul avatakse Kultuurikeskus


Pressiteade 03.11.2008

4. novembril kell 15 avatakse pidulikult Tallinna Lauluväljaku renoveeritud siseruumide kompleks, kus põhjalike ehitustööde tulemusena valmis kaasaegne ja multifunktsionaalne ürituste läbiviimise paik – Lauluväljaku Kultuurikeskus.

2006. aasta sügisel alanud remondi käigus läbis kapitaalse uuenduskuuri kogu Laulukaare sisene kompleks. Ehitustööd läksid maksma 61,4 miljonit krooni, millest 40,7 miljonit investeeris linn ja 20,7 miljonit krooni andis riik.

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul rikastub pealinn ühe suurepärase ja hubase kultuurikeskuse võrra, kus ruumide polüfunktsionaalsus ja kaasaegne interjöör lubab tipp-tasemel korraldada nii suuremaid ja väiksemaid kontserte, konverentse, seminare, kliendipäevi kui ka vastuvõtte ja firmapidusid. "Vaatamata sellele, et riik ei ole suutnud täita kahepoolseid kokkuleppeid ning investeerida lubatud mahus üleriiklikusse kultuuriobjekti, on linna soov ja eesmärk lauluväljakust ja selle territooriumist arendada välja multifunktsionaalne kultuuri-, meelelahutus- ja vaba aja veetmise paik, mis oleks linnaelanike teenistuses ka laulupidude vahelisel ajal ning mis on keskse raskuspunktina integreeritud Kesklinn-Pirita rannaala tervikusse," tõdes Jäppinen.

SA Tallinna Lauluväljaku juhataja Riho Rõõmuse sõnul on kogu Laululava põhjalikult muutunud, alates ruumiprogrammilisest muutmisest ja lõpetades viimsegi tehnilise lahendusega. "Nüüd ei ole enam raskusi ja häbi võõrustada laulupeolisi ega maailmakuulsaid artiste," märkis Rõõmus. "Iseäranis heameel on Klaassaali üle, mida muusikud ja akustikaspetsialistid on juba nimetanud Eesti parima akustika ja ilusaima merevaatega kontserdisaaliks."

Tulevikus peab Lauluväljak Kultuurikeskuse peamiseks prioriteediks sisukate, erižanriliste kultuuriürituste ja -sündmuste toimumist. Eriti oodatud on ülihea akustikaga saalis klassikalised instrumentaal-, vokaal- ja koorimuusika kontserdid.

Samuti on taas avatud ka hubane kohvik-lounge Café Gustav, mis on ideaalne paik väiksematele seltskondadele mõnusate koosviibimiste korraldamiseks.

Järgmise renoveerimisetapi projektidena kavandatakse tuletorni ja reporteritetorni kapitaalremonti, Laulukaare kompleksi välisfassaadi renoveerimist, drenaaži-, soojustus- ja hüdroisolatsiooni loomist, kaasaegse ja uue Oru WC ehitamist, Lauluväljaku pealtvaatajate uue pingistiku ja täiendavate toolide hankimist jm. Eelnimetatud projektide realiseerimiseks on Lauluväljaku SA esitanud ka EAS-le eeltaotluse 50 miljoni krooni ulatuses. Osa töid soovitakse positiivse finantseerimise puhul realiseerida enne 2009. aasta Üldlaulupidu.