Admiraliteedi basseini ääres ehitus tänavu ei alga


BNS 31.10.2008

Tallinna Admiraliteedi basseini äärse maa-ala arendaja hooneid tänavu rajama ei hakka, alustades samas rentnike otsimisega.

BNS-i küsimusele, kas arendajat ei ähvarda varem linnaga kokkulepitud hoonestamise alustamise ajast üle minemisel trahv, avaldas Admiraliteedi projekti direktor Heiki Kivimaa lootust, et linna eesmärk pole trahvimine vaid linna areng.

Kivimaa ütles BNS-ile, et praegu on pooleli projekteerimine. Ehituse algus sõltub tema sõnul nii Eesti kui maailmamajanduse lähematest arengutest.

Esimestena peaks valmima majad Kuunari 5 ja Laeva 3 kruntidele.

Kevadel andis Tallinna linn arendajale ajapikendust, nihutades ehitusega alustamise aja novembrisse. Kivimaa sõnul ei ole linnale uue ajapikenduse taotluse tegemine ilmtingimata vajalik. Samas märkis ta, et linnaga tuleb jõuda kokkuleppele.

Maa-ala on Ühendatud Kapitali ja Skanska EMV kaasomandis, Admiraliteedi basseini äärse ala ostis Ühendatud Kapital Tallinnalt 2000. aasta suvel 100 miljoni krooniga.

Kokku on maa-alale kavandatud 21 krunti, millele saaks ehitada kuni 15 hoonet. Elamutesse on kavandatud umbes 1000 korterit.