Laululava sisemuses algab uus elu


Pressiteade 28.10.2008

Täna lõppesid Tallinna Lauluväljakul kaks aastat kestnud siseruumide renoveerimistööd. 2006. aasta sügisel alanud remondi käigus läbis kapitaalse uuenduskuuri kogu Laulukaare sisene kompleks. Tulemuseks on üks kaasaegsemaid ja multifunktsionaalsemaid ürituste läbiviimise paiku Tallinnas.

Tallinna linna ja riigi toetusel tehtud kallihinnaline remont Laululava sisemuses tõi ruumid 21.sajandisse. Ruumide polüfunktsionaalsus ja kaasaegne interjöör lubab tipp-tasemel korraldada suuremaid ja väiksemaid kontserte, konverentse, seminare, kliendipäevi kui ka vastuvõtte ja firmapidusid.

SA Tallinna Lauluväljaku juhataja Riho Rõõmuse sõnul on kogu Laululava põhjalikult muutunud. Alates ruumiprogrammilisest muutmisest lõpetades viimsegi tehnilise lahendusega. "Nüüd ei ole enam raskusi ega häbi võõrustada Laulupidu ega maailmakuulsaid artiste. Iseäranis heameel on Klaassaali üle, mida muusikud ja akustikaspetsialistid on juba nimetanud Eesti parima akustika ja ilusaima merevaatega kontserdisaaliks."

Peamiseks prioriteediks peab Lauluväljak edaspidi sisukate, erižanriliste kultuuriürituste ja -sündmuste toimumist. Eriti oodatud on ülihea akustikaga saalis klassikalised instrumentaal-, vokaal- ja koorimuusika kontserdid.