Amet võib alustada uue Kukruse-Jõhvi teelõigu hankega


BNS 27.10.2008

Maanteeamet võib lõpetada vaidlusi tekitanud Tallinna-Narva maanteel asuva Kukruse-Jõhvi teelõigu ehitushanke ilma töövõtjat välja valimata ning alustada uue läbirääkimistega hankemenetlusega.

Maanteeameti pressiesindaja Allan Kasesalu ütles BNS-ile, et amet ei ole praeguse seisuga hankemenetluse pakkujatega läbirääkimisi alustanud. "Seadus ei luba käimasolevas hankemenetluses läbirääkimisi pidada," sõnas Kasesalu.

Kasesalu sõnul ei ole maanteeamet otsust uue hanke korraldamiseks veel vastu võtnud ning lisas, et amet kaalub erinevaid võimalusi.

Maanteeamet tahab hankelepinguni jõuda veel sel aastal.

Eelmise nädala alguses ütles maanteeameti peadirektor Riho Sõrmus BNS-ile, et amet plaanib Kukruse-Jõhvi hankelepinguni jõudmiseks hakata läbi rääkima viie pakkujaga.

Kukruse-Jõhvi teelõigu riigihanke võitsid AS Merko Ehitus ja Tallinna Teede AS ligi 589 miljoni kroonise ühispakkumisega, kuid vaidluste tõttu on leping seni sõlmimata.

Hankele esitasid ühe vaide AS Talter, AS TREF, AS K-Most ja AS Teede REV-2, teise vaide esitajateks olid AS-i Aspi ja AS-i Eesti Ehitus.