Teehanked toovad järjest vaidlusi kaasa


Äripäev 24.10.2008

Maanteeameti hangetest on tänavu vaidlustatud Aruvalla-Kose teelõigu ehitus ning Tallinn-Tartu maantee kiiruskaamerate ost ja paigaldus.

AS Alarmtec on vaidlustanud riigihangete ameti vaidluskomisjoni liikme Angelika Timuski sõnul Est-Doma OÜ ja Teede REV-2 ASi statsionaarsete kiiruskaamerate ostu ja paigalduse hankes vastavaks ja edukaks tunnistamise, Merko aga Aruvalla-Kose teelõigu ehituse hanketeate.

Merko Ehituse juhatuse esimees Tiit Roben ütles, et nad on Aruvalla-Kose teelõigu ehituse hanketeate mõned tingimused tõepoolest vaidlustanud. "Merko Ehitus on Balti riikide suurim ehitusfirma ja meie koduturgudel pole objekte, millega me mahu või oskuste poolest hakkama ei saaks," lisas ta.

Kirgi kütab ka üks maanteeameti tänavustest suurprojektidest, Kukruse-Jõhvi teelõik, mis valmib 2010. aasta lõpuks.

"Praegu käivad veel hanke vaidlustused, kuid eesmärk on see leping selle aasta sees alla kirjutada," ütles ameti peadirektori asetäitja Märt Puust.

Maanteeameti pressiesindaja sõnul on Kukruse-Jõhvi projekti vaie jõudnud vaidlustuskomisjonist ringkonnakohtusse ning selle menetlemine jätkub.

"Tänavune trend on, et suuremad riigihanked vaidlustatakse ning see võtab aega," ütles maanteeameti peadirektor Riho Sõrmus.

Vaidlus käib edasi selle üle, kas Merko võib osaleda Kukruse-Jõhvi teelõigu ehituse riigihankel.