Kiek in de Köki torni ehitushange sai seitse pakkumist


BNS 22.10.2008

Tallinna kultuuriväärtuste ameti korraldatud Kiek in de Köki torni rekonstrueerimis- ja restaureerimistööde teise etapi riigihankele laekus tähtajaks seitse pakkumist.

Kultuuriväärtuste ameti jurist Külli Kaldvee rääkis BNS-ile, et hankele esitasid pakkumised OÜ Riverside, OÜ Tarrest Ehitus, AS Irbistero, AS Remet, AS Rihti Projekt, Facio Ehituse AS ning ühispakkumise esitas Triaad Grupp OÜ ja OÜ Sulane.

Kaldvee sõnul oli kõige odavama ja kõige kallima pakkumise vahe kaks miljonit krooni. Hanke võitja peaks selguma tuleval nädalal.

Edukate pakkujatega sõlmib amet raamlepingu kuueks kuuks, tööde kavandatav alguskuupäev on selle aasta 10. november ning lõppkuupäev 2009. aasta 1. mai.

Hankelepingu käigus tehtavate tööde hulka kuulub torni fassaadi restaureerimine, katusekatte uuendamine ning põrandate, kupli ja seinapindade puhastamine ning restaureerimine. Lisaks tuleb valmistada, restaureerida ja paigaldada aknaplokid, restaureerida uksed ning asendada puitsillutised.

Samuti tuleb uuendada torni tehnosüsteemid, sealhulgas küte, ventilatsioon, tulekahjusignalisatsioon, veevarustus, kanalisatsioon, elektripaigaldis ning valvesüsteem.

Lisaks peab hanke võitja tegema vastavalt Männi Disaini OÜ poolt välja töötatud sisekujundusprojektile Kiek in de Köki tornmuuseumi siseviimistluse.

Tööde eeldatav maksumus on 8-10 miljonit krooni.