Päevaleht: leping Tšehhi sambaehitajaga on lõhki minemas


BNS 21.10.2008

Eesti Päevaleht kirjutab, et leping Tšehhi sambaehitajaga on lõhki minemas.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja Meeli Hunt pidi eile tõdema, et samba valmimise aeg on ebaselge. Probleem peitub kaitseministeeriumi poolt samba klaasosa valmistama palgatud Tšehhi ettevõtte Sans Souci võimetuses leida projekti autoreid rahuldav valgustuslahendus.

Ajaleht hakkas esmaspäeval samba kerkimise edenemist uurima, sest kaitseministeerium on alates septembri algusest lubanud Tallinna linnavalitsusele ja ajakirjanikele korraldada samba valgustuslahendust tutvustava reisi Tšehhimaale. Seda pole aga praeguseni juhtunud.

Üks samba kavandi autor Andri Laidre tõdes, et esimene võimalus Tšehhi meistrite tööga tutvuda avanes neile alles eelmisel reedel. Tšehhimaal käinud Laidre sõnul on samba klaasitööd siiski valmis, aga valgustuslahendusega pole autorid siiani päris nõus.

"Enam-vähem jäime rahule samba postamendi valgustusega. Kui enne jäid valgustid päevasel ajal läbi klaasi näha, siis nüüd mitte. Öise aja valgustust on veel vaja lihvida," kõneles ta.

Samba ristiosa valgustusega on asi endiselt selgusetu ja Laidre sõnul nad sellega rahul pole.

"Tšehhid lubasid hakata meile fotodega nüüd iga päev arengust aru andma," rääkis Laidre ja kinnitas, et asi lubati kahe nädalaga korda ajada.

Kaitseministeeriumi pressiesindaja Meeli Hunt pidi esmaspäeval tõdema, et tähtaeg paistab käest libisevat.

"Täna pole see enam kindel," nentis ta vastuseks küsimusele, kas ministri määratud tähtaeg, 28. november, veel kehtib, kirjutab Eesti Päevaleht.