Jõulumäe tahab investeerida talispordikeskusse 80 miljonit


BNS 20.10.2008

Kultuuriministeeriumi hallatav Pärnumaa sihtasutus Jõulumäe Tervisespordikeskus kavandab ehitada suusatunneli, jääkeeglirajad ja lasketiiru ning taotleb 80 miljoni kroonise investeeringu tegemiseks riigilt toetust.

SA Jõulumäe Tervisespordikeskuse juhataja Enn Tasalain rääkis BNS-ile, et plaanis on rajada jääkeegli väljakud, lasketiir biatlonile, suusatunnel ja peamaja.

Tasalainu sõnul oleks suusatunnel 825 meetrit pikk laiusega 8-10 meetrit, et saaks ümber keerata ja sõita 1600 meetrit erinevat maastikku.

"Meie eesmärk on see, et suusatunnel oleks maastikul, mitte kusagil lauskmaal edasi-tagasi sõitmisega. Ja meie tegime ta sellise, et kõik suusadistsipliinid saaksid Eestis siin harjutada," rääkis Tasalain.

Projekti eelarve on Tasalainu sõnul umbes 80 miljonit krooni ning Jõulumäe toetustaotlus ootab siseministeeriumi kinnitust.

Siseministeeriumi regionaalarengu osakonna nõunik Madis Kaldmäe kinnitas BNS-ile, et Jõulumäe taotlus on üks 25 eeltaotlusest, mis siseministeeriumile esitati üleriigilise tähtsusega kultuuri- ja turismiobjektide meetme osas.

"Hetkel jätkub veel eeltaotluste vastavuskontroll ja ekspertiisid, et tagada eeltaotluste hindamisel adekvaatse informatsiooni olemasolu. Selle käigus küsitakse taotlejatelt ka puuduvat ja täiendavat informatsiooni," märkis Kaldmäe.

Eeltaotluste hindamine toimub novembri teises pooles, misjärel esitab siseministeerium investeeringute kava eelnõu valitsusele.

Jõulumäe Tervisespordikeskus esitas Kaldmäe sõnul eeltaotluse abikõlblike kulude kogumaksumusega 76,5 miljonit krooni, taotletava toetuse maht sellest on 65 miljonit krooni ehk 85 protsenti.