Neljapäeval algavad Ehitusmess ja Tööriist 2008


Pressiteade 15.10.2008

Tartus leiavad 16.10-18.10 aset Ehitusmess ja Tööriist 2008, mis pakuvad ka sel aastal külastajatele palju huvitavat ehitusvaldkonnast.

Esindatud on 150 firmat, mis tõestab messi jätkuvat populaarsust. Ehitusmessi peakorraldaja Karin Poolaku sõnul on sel aastal rohkem panustatud säästlikule mõtlemisele, ehitusele ja materjalidele. "Juba praegu peaks mõtlema kui palju energiat suudab maja aastatega säästa mitte sellele kui palju seda kulub maja ehitamisele. Üheks märksõnaks on ka päikeseenergia kasutamine". Tema sõnul on messile oodatud nii oma ala spetsialistid kui ka lihtsalt ehitushuvilised "Hüva nõu jätkub kõigile" kinnitab Poolak.

Lisaks võib Ehitusmessilt leida erinevaid ehitusvahendeid ning nõuandeid uuteks töövõteteks, samuti on välja pandud näitus aasta parima betoonehitise tiitliga pärjatud majadest. Näha on ka palju erinevaid ehitus- ja viimistlusmaterjale, sisustuselemente ja palju muud. Loomulikult ei puudu Ehitusmessilt tuntud masinatarnijad nagu Intrac, Dsn Ehitusmasinad, Bobcat jpt.

Seekordne mess Tööriist 2008 on koondunud messikeskuse B-halli. Näha saab erinevaid tööriistu, seadmeid ja abivahendeid, keevitusseadmeid ja –tarvikuid, tehnohooldus- ja garaaŽiseadmeid, pneumo- ja suruõhuseadmeid, metallitööpinke, mõõteseadmeid, turvasüsteeme ning kodutehnikat.

Peale selle pakuvad messid võimalusi osa saada erinevatest seminaridest ning oma ala spetsailistid jagavad informatsiooni ehitusalastes küsimustes.

Ehitusmessi ja Tööriist 2008 korraldaja AS Tartu Näitused võõrustab aastas umbes 200 000 külastajat, pakkudes neile keskmiselt 15 suuremat üritust. 1991.aastal asutatud ettevõtte kasutuses on messide ja näituste korraldamiseks 5000 ruutmeetrit sise- ja 60.000 ruutmeetrit välispinda.