Madara tänava vaidlusi tekitanud planeering jõuab volikokku


BNS 14.10.2008

Tallinna linnavalitsus plaanib kolmapäeval saata volikogule kehtestamiseks Kristiine linnaosas asuvate Madara 25, 25a ning 27 kinnistute detailplaneeringu, mis lubab ehitada alale kuuekorruselise ärihoone.

2006. aastal korraldatud detailplaneeringu avaliku väljapaneku käigus laekus protest eraisikult, kes leidis, et detailplaneeringuga plaanitud parkimise lahendus ei ole aktsepteeritav. Liikluskorralduse ja parkimisega seotud ühisprotest laekus kolmelt eraisikult ka teisel samal aastal korraldatud väljapanekul.

Harju maavanem esitas planeeringu menetlemisel märkusi, mistõttu vältas planeeringumenetlus tavapärasest kauem, selgub Tallinna linnavalitsuse seletuskirjast. Maavanem andis planeeringule heakskiidu selle aasta 15. mail.

Detailplaneeringuga on Kristiine linnaosas asuvale hektari suurusele maa-alale kavandatud kaks ärimaakrunti ühe kuuekorruselise ärihoone rajamiseks ja kolme ärihoone teenindamiseks. Lisaks on kavas rajada ühekorruseline alajaam. Alale on ette nähtud parkimiskohad 147 sõidukile.

Detailplaneeringu algatamist taotles 2004. aasta detsembris Madara 25 kinnistu omanik ja Madara 27 kinnistu kaasomanik Skanska EMV AS-i esindaja OÜ Patiks juhatuse liige Raivo Kiipsaar. Patiksile on antud planeeringu koostamise korraldus ja finantseerimise õigus.