Võru politseimaja valmimine lükkub edasi


BNS 09.10.2008

Riik on Võru uue politseimaja ehituse taas määramata tulevikku lükanud, kirjutab Võrumaa Teataja.

Lepingu kohaselt peaks Nöörimaale planeeritav hoone valmima järgmise aasta lõpuks, aga ehituse eelarve on külmutatud. "Nii suuri investeeringuid täna ei tehta," sõnas riigikogu sotsiaaldemokraadist liige Kalvi Kõva.

Riigi Kinnisvara AS-i (RKAS) turundusjuht Annika Loigu ütles, et investeering on peatatud, kuid keegi pole seda lõpetanud. Ta lisas, et planeeritud tööd saavad tehtud, küsimus on, millal.

Kõva sõnul seisab Võru politseimaja ehitus järjekorras esimeste seas. "RKAS-iga on sõlmitud leping ja kui rahad liikuma hakkavad, on see kohe ukse taga," ütles ta.

Siseministeeriumi pressiesindaja sõnul om ministeeriumil maja ehitamise leping sõlmitud ning selle kohaselt peab hoone valmima aastaks 2010. "Leping on olemas, seda pole keegi tühistanud," sõnas ta.

Kõva ei soovita politseimaja rajamise plaanist loobuda, sest kui praegu lahendada politsei ruumiprobleem kuidagi teisiti, tekib kümmekonna aasta pärast ikkagi vajadus uue maja järele. Kui peaks täituma kava ühendada päästeamet, piirivalve ja politsei, oleks Kõva sõnul loogiline, et Võru politsei asub Nöörimaal, kus juba töötavad päästeteenistus ja piirivalve.

Tänavu veebruaris sõlmis siseminister Jüri Pihl RKASi-ga poole miljardi krooni suuruse lepingu, mis nägi ette Narva, Jõhvi ja Võru uue politseimaja ehituse. Rahandusminister Ivari Padar külmutas kavandatud investeeringud.