VKG Energia investeerib elektritootmisse üle 200 miljoni


BNS 07.10.2008

Oktoobri alguses algasid VKG Energia OÜ-s ehitustööd uue enam kui 200 miljonit krooni maksva elektritootmisüksuse rajamiseks.

Ehitustööde käigus paigaldatakse uus 27-megavtise võimsusega auruturbiin, elektrigeneraator ja gradiir, teatas ettevõte.

Uue turboagregaadi auruturbiin on valmistatud Venemaal Kaluuga Turbiinitehases, elektrigeneraator Venemaa Lõsva tehases "Privod" ja gradiir Hiinas Harbini turbiinitehases. Seadme ehituse ja paigalduse projekti tegi Läti firma A/S Siltumelektroprojekts.

Ehitustööde peatöövõtjaks on OÜ Ferdmaster. Projekti lõpptähtajaks on planeeritud järgmise aasta september.

"Hetkel on VKG Energias installeeritud elektritootmisvõimsusi 47 megavatti. Sellega oleme juba täna Eesti suuruselt teine elektritootja. Kahjuks on suur osa seadmetest vananenud ning ebaefektiivsed. Uus turboagregaat soetatigi selleks, et suurendada soojus- ja elektrienergia koostootmise osakaalu ning parandada efektiivsust ja töökindlust," kommenteeris VKG Energia OÜ juhataja Andres Veske.

Viru Keemia Grupi juhatuse esimehe Janek Parkmani hinnangul seisavad Eesti elektritarbijaid lähitulevikus silmitsi elektrienergia defitsiidiga. Elektrienergia hinnatõusust olulisemgi küsimus on elektri kättesaadavus.

VKG Energia OÜ on Viru Keemia Grupp AS-le kuuluv soojus- ja elektrienergiat tootev ettevõte. Ettevõtte koosseisu kuulub kaks soojuselektrijaama ja kaugküttevõrk. Ettevõttes töötab 179 inimest.