Pärnu Ülejõe gümnaasiumi remontija taotleb enda pankrotti


BNS 03.10.2008

Ülejõe gümnaasiumit remontiv OÜ Betoneks Ehitus teavitas Pärnu Koolide Sihtasutust ettevõtte taotlusest algatada enda suhtes pankrotimenetlus, kirjutab maakonnaleht Pärnu Postimees.

Ametlikest Teadaannetest selgub, et Harju maakohus algatas neljapäeval Betoneks Ehituse pankrotimenetluse ja määras ettevõttele ajutise pankrotihalduri. Samuti peatas kohus ettevõtte vara suhtes toimuva sundtäitmise.

Kohtuistung pankrotiavalduse läbivaatamiseks Harju maakohtus toimub 3. novembril.

Sihtasutuse juht Margus Tammekivi rääkis, et 30. septembril teavitas Betoneks Ehituse juhatuse liige Rain Airik neid kirjalikult ettevõtte taotlusest algatada enese suhtes pankrotimenetlus. "See ebameeldiv uudis tabas meid kõiki külma dušina," ütles Tammekivi.

Sihtasutus teavitas ettevõtte taotlusest omakorda lepingupartnereid ja renoveerimistööd seisma ei jää.

Sihtasutusele põhjendas firma oma taotlust asjaoluga, et võlgnikud ei ole täitnud ettevõtte ees oma kohustusi, mistõttu ei ole Betoneks Ehitusel omakorda võimalik täita rahalisi kohustusi.

Ajelehel OÜ Betoneks Ehituse pankrotimenetluse algatamise kohta kommentaare saada ei õnnestunud, samas on teada, et firmal on Pärnus teisigi ehitusobjekte. Lehe andmetel on näiteks Lepa kaubamaja ümberehitustööd seiskunud.

OÜ Betoneks Ehitus on äriregistri andmetel 55 töötajaga ehitusfirma, mille osanikud on Rain Airik ja AS Betoneks.

Betoneks Ehitus OÜ pakkumine Ülejõe Gümnaasiumi remondi riigihankel oli ligi 40 miljonit krooni. Tööd peaksid plaani kohaselt valmima 2009. aasta 16. novembriks.