Kukruse-Jõhvi hanke vaidluses jäid peale vaidlustajad


BNS 02.10.2008

Riigihangete vaidluskomisjon andis Kukruse-Jõhvi vahelise maantee ehituse hankele esitatud vaiete osas õiguse vaidlustajatele.

Komisjoni esindaja ütles BNS-ile, et sisuliselt tähendab see seda, et tööde tellija ehk maanteeamet ei saa hanke võitjaga lepingut sõlmida.

Samas on nii maanteeametil kui hanke võitjatel, ühispakkumise teinud Merko Ehitusel ja Tallinna Teede AS-il võimalik seitsme päeva jooksul otsus kohtusse edasi kaevata.

Riigihangete ameti vaidlustuskomisjon sai Ida-Virumaale Kukruse-Jõhvi vahelise esimese klassi maanteelõigu ehitaja leidmiseks korraldatud maanteeameti riigihankele kaks vaiet. Vaided on esitatud Merko Ehituse ja Tallinna Teede ühispakkumise kvalifitseerimise osas.

Oma pakkumise ehitamiseks tegid lisaks Merkole ja Tallinna Teedele ka Eesti Ehitus, Talter, Tref, K-Most, Skanska ja Teede REV-2.

Kukruse-Jõhvi maantee ehitushankel oli Merko Ehituse pakkumine 588 miljonit krooni ehk ülejäänud konkurentidest vähem. Teiseks tulnud pakkumine oli paarkümmend miljonit krooni kallim ning vaided esitanud ettevõtete omad veel kallimad.