Kolledž tahab spordihoone päästa lapsevanemate rahaga


BNS 02.10.2008

Rahalistesse raskustesse sattunud Tallinna inglise kolledži sihtasutus tahab spordihoone päästmiseks raha kooliõpilaste vanematelt, kirjutab Eesti Päevaleht.

Sihtasutus tahab ajalehe teatel tulevaks nädalaks teada, kas iga õpilase vanemad on nõus maksma spordihoone kasutamise eest järgmise kümne kuu jooksul 5000 krooni, mille eest pakutakse perele kümme tasuta ujulapiletit.

740 õpilasega kooli puhul tähendab see koolile 3,7 miljonit krooni aastas, kuid samal ajal pakutakse maksuvabastust neile, kes seda avaldusega küsivad, ja mitme õpilase vanematele.

Koolis kehtib praegu süvaõppetoetuse süsteem, kus iga õpilase vanemad peavad aastas lisatundide eest tasuma 5000 krooni. Toetamise puhul pakutakse lapse perele võimalust kasutada spordihoonet kogu perega.

Spordihoonesse soovitakse lisaraha, et vastata EAS-i esitatud tingimustele - siis tekib õigus saada EAS-ilt kokku 12 miljonit krooni toetust.

Kui spordihoone ei suuda teenida piisavalt raha, siis peaks tagastama ka juba EAS-ilt saadud ligi viis miljonit krooni toetust.

Spordihoone juhataja Margus Gatski tunnistas, et olukord on enam kui tõsine. "Kui me jääme lastevanemate toetusest ilma, läheb ka EAS-i toetus ja siis pole tõesti enam midagi teha," lausus Gatski. Tema sõnul tekkisid probleemid ehituse ajal leitud müüride tõttu: need venitasid ehitamist ja see omakorda kergitas ehitushindu.

Sihtasutuse rahata jäämise ja pankroti korral pole lastel siiski karta, et kehalise kasvatuse tunnid ära jääksid. Lapsed saaksid spordisaali kasutada õppekavas ette nähtud tundide ulatuses, kuid hoone läheks sundmüüki ja vahetaks omanikku.

Sihtasutusel on võlgu kokku 28 miljonit krooni. Kõige rohkem - 20 miljonit krooni - ollakse võlgu ehitajale Skanska. 6,5 miljonit krooni võlgnetakse Ühendatud Kapitalile ehk sisuliselt lapsevanem Hillar Tederile.