Viljandi sõudeelling sai nurgakivi


Pressiteade 30.09.2008

Täna asetati nurgakivi YIT Ehituse poolt rajatavale Viljandi uuele sõudeellingule. 2008. aasta lõpuks valmiva sõudeellingu ehitusmaksumus on 8,2 miljonit krooni.

YIT Ehitus AS-i Lääne-Eesti piirkonna juhataja Toomas Rapi sõnul ehitatakse selle aasta lõpus valmiv sõudeelling Viljandi randa sõudeklubi kõrvale. "YIT Ehituse ülesandeks on ehitustööde peatöövõtt sõudeellingu kasutusvalmiduseni ning nõuetekohaste vajalike tööjooniste, täitedokumentatsiooni (sh hooldus- ja kasutusjuhendid) koostamine ja üleandmine," ütles Rapp.

"Käesoleva aasta lõpus valmiv sõudeelling parandab oluliselt sõudjate treeningu- ning inventari hoiu tingimusi," lausus YIT Ehitus AS-i Lääne-Eesti piirkonna juhataja Toomas Rapp. "Uues 550m² suuruses sõudeellingu hoones on paatide säilitamiseks ja remondiks kaasaegsed tingimused. Lisaks saab uuelt paadisillalt probleemideta vette lasta üheaegselt mitmeid paate, sealhulgas ka kõige suuremat kaheksalist paati."

AS YIT Ehitus ( http://www.yit.ee/ ) on Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid, mis on asutatud 1991. aastal. AS YIT Ehitus kuulub alates 2001. aastast Soome suurimasse ehitusteenuseid pakkuva ettevõtte YIT kontserni, mille kaheksas riigis tegutsevas tütarettevõttes töötab üle 27 000 inimese. YIT kontserni 2007. aasta käive oli 57,8 miljardit krooni, millest käive Balti riikides oli 3,5 miljardit krooni.

Uus sõudeellingu hoone, autor arhitektuuribüroo PAIK Arhitektid OÜ:
http://www.powerhouse.ee/YIT/s6udeelling.jpg