Sõpruse ringristmiku rekonstrueerimine on lõppenud


Pressiteade 29.09.2008

Tartu ühe suurima liikluskoormusega Sõpruse ringristmiku aasta aega kestnud rekonstrueerimine lõpetati mõned päevad ette nähtud tähtajast varem.

"Mul on väga hea meel, et tartlastele üks kõige enam peavalu valmistanud liiklussõlm on nüüd muutunud märksa lihtsamaks ja kergemalt läbitavamaks," lausus linnapea Urmas Kruuse. "Juba praegu on näha, et uus ristmik on muutnud tuhandetele annelinlastele palju peavalu valmistanud hommikused ja õhtused ummikud peaaegu et olematuks".

Sõpruse ringristmiku rekonstrueerimise tulemusena suundub nüüd ringristmikule igast suunast kolm sõidurada, kolmest suunast ehitati jalakäijate ülekäigurajad koos ohutussaartega, Sõpruse silla ja Ihaste tee vahele rajati uus põiktänav ning ehitati ümber ka lähikonnas asuva Kalda tee ja Ihaste tee ristmik. Samuti parandati kõnni- ja jalgrattateede kvaliteeti.

Abilinnapea Margus Hanson rõhutas, et kindlasti on kõige olulisemaks aspektiks uue ringristmiku puhul just ohutus. "Tänu uutele sõiduradadele ja ohutussaartele on nüüd ristmikul tagatud sujuv ja turvaline liiklus, mis kindlasti vähendab liiklusõnnetuste riski. Kuid peab meeles pidama ka seda, et uus liikluskorraldus vajab esialgu liiklejate poolt suuremat tähelepanu ja harjumist," selgitas Hanson.

Koos vajalike tehnovõrkude ehitusega läks ringristmiku rekonstrueerimine maksma 35,2 miljonit krooni. Rekonstrueerimistöid teostas AS Talter.

Ringristmiku uuendatud liiklusskeem:
http://www.bns.ee/pictures/sri1.pdf