Tamula rannaala ideevõistluse võitjad on selgunud


Pressiteade 26.09.2008

Täna, 26.septembril avati Võru Linnamuuseumis Tamula rannaala mahulise planeeringu rahvusvahelise ideevõistluse võitjate nimekaardid.

I preemia (300 000 EEK) võistlustöö märgusõnaga "LUST" - Autor: K.Enno Arhitektuuribüroo OÜ – Kaie Enno, Leles Luhse, Maria Zeleznova ja Rein Ailt.

II preemia (250 000 EEK) võistlustöö märgusõnaga "GRID" - Autorid: Ioana Mihaela Agachi, Vlad Sebastian Rusu, Octav Olanescu, Rumeenia.

III preemia (170 000 EEK) võistlustöö märgusõnaga "MSTY" - Autor: Matsuokasatoshitamurayuki – Satoshi Matsuoka ja Yuki Tamura, Jaapan.

Ergutuspreemia (85 000 EEK) võistlustöö märgusõnaga "MAOW" - Autor: Marc Bringer, Prantsusmaa.

Ergutuspreemia (85 000 EEK) võistlustöö märgusõnaga "TIGANIK" -Autor: Arhitektuuribüroo R-Konsult OÜ – Irina raud, Katrin Vannas, Ain Kalberg.

Käesoleva aasta aprillis välja kuulutatud arhitektuurivõistluse korraldaja oli Võru Linnavalitsus koostöös Eesti Arhitektide Liiduga.

Võistlus oli planeeringu eskiisi võistlus leidmaks Võru keskosas Tamula järve äärsele alale parim planeeringuline eskiislahendus.

Võistlustööde esitamise tähtajaks 22. augustiks jõudis Eesti Arhitektide Liitu 38 võistlustööd kogu maailmast sh 16 tööd tuli Eestist.

Võru linnapea Kersti Kõosaare sõnul on Võru linnal põhjust rõõmu tunda, kuna ideekonkursile laekus oodatust rohkem väga mitmekesiste ideedega töid.

Heameel oli näha, et paljud arhitektid ja planeerijad üle maailma olid Võru linna heaks sadu tunde tööd teinud. Konkurss avas Võrut maailmale ja see suurendab kindlasti Võru linna tuntust.

Võidutöö kohta kommenteeris võistluse zhürii, et arvesse on võetud linna olemasolevat infrastruktuuri ja töö toetab Võru linnaehitusliku miljöö erijooni.

Uute rajatiste skulptuursed vormid ja neid ümbritsev maastik sobivad väga hästi Võru linna rohelisse tsooni, luues linnale atraktiivse silueti ja pakkudes meeldivaid vaateid erinevatest kohtadest. Kava võimaldab kinnistuid arendada üksteisest lahus ja küllaltki sõltumatult – mingite osade ärajäämine ei kahjustaks tervikut.

Veekeskus vaadetega järvele on saanud väärilise koha, ning samuti etapiviisiliselt ehitatav. Tänavatasand on suures osas tänaval liikujatele vaba. Hea on vaatetorni idee. Ranna kasutus on selgelt eristuvate tsoonidena läbimõeldud. Haljastatud katusega pargipikendusena kavandatud parkla lisab rohelist välisruumi ja mängukohti lastele. Välditud on suurte parkimisalade eksponeerimist. Säilitatud on ka liivarand. Ideekavandi teostumine looks Võru linnale vaieldamatult uue visuaalse imago ja saaks tõmbenumbriks kohalike elanike ning külastajate jaoks.

Näitus võistlusele esitatud töödest on väljas Võrumaa Muuseumis kuni 7. novembrini. Tallinnas Arhitektuuri- ja Disainigaleriis saab võistlustöödega tutvuda 17.-29.novembrini, 2008.a.