Narva linn plaanib laiendada Tallinna maanteed


BNS 26.09.2008

arva kavatseb suure liikluskoormuse tõttu laiendada linna peatänavat Tallinna maanteed; pärast laiendust lisandub maantee paremale poolele üks sõidurada, kirjutab Põhjarannik.

Maantee koormus suurenes märgatavalt pärast Astri kaubanduskeskuse laiendamist ning Fama kaubandus- ja meelelahutuskeskuse rajamist.

Lisaks on lähitulevikus oodata veel üht Astri laiendust ning hiigelsuure kaubandus- ja meelelahutuskeskuse Akropolis ehitamist, mille juurde peaks kuuluma rohkem kui 1000 kohaga maa-alune parkla.

Tallinna maantee 800 meetri pikkuse lõigu laiendamine Rahu tänava ristmikust Astri kaubandus- ja meelelahutuskeskuseni läheb maksma umbes 30 miljonit krooni.

Narva abilinnapea linnamajanduse alal Sofja Homjakova ütles ajalehele, et see summa võib projekteerimistööde lõppemise ajaks olla märgatavalt suurenenud. Esialgu pole projekteerijad veel lahendanud kõiki maa-aluste kommunikatsioonidega seotud küsimusi, kuid selleks võib kuluda suur summa.

Homjakova hinnangul võib maantee laiendamise lõplik maksumus pärast kõiki täpsustusi küündida ka 50 miljoni kroonini. Projekteerimistööde maksumus on umbes 1,3 miljonit krooni.

"Projekteerimistööd peavad olema valmis selle aasta lõpuks, et linnavalitsus saaks taotleda maantee laiendamise rahastamist järgmise aasta eelarvest," sõnas Homjakova.

Maanteelaienduse projekti valmistab ette Tallinna firma OÜ G.E.O Grupp. Firma projekteerija Andres Veebel rääkis, et pärast laiendamist on maantee parem pool kolm meetrit laiem ja see võimaldab sinna ühe sõiduraja lisada.

Laienemine toimub paremal pool tee ääres oleva roheala arvelt. Kõige keerulisem küsimus on selle all olevate kommunikatsioonide ümberpaigutamine.