Taasavatavasse Tallinna teletorni tuleb konverentsikeskus


BNS 26.09.2008

Eesti Päevaleht kirjutab, et taasavatavas Tallinna teletornis hakkab lisaks vaateplatvormile ja restoranile tegutsema konverentsikeskus.

Selleks on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ajalehe andmeil esitanud regionaalministri büroosse eeltaotluse kokku 91,6 miljonile Eesti kroonile.

Ministeerium taotleb investeeringutoetust, mida jagatakse üleriigilise tähtsusega kultuuri- ja turismiobjektide arendamise programmist. Projekti kaasfinantseerija on 16,1 miljoni krooniga praegune teletorni omanik telekommunikatsioonifirma AS Levira.

Levira juhatuse liige Aare Siimon ütles ajalehele, et ettevõttele tuleb teletorni kordategemine samuti kasuks. "Korda tehakse ka liftid, lahendatakse tuleohutusküsimused," märkis ta.

Projekti kohaselt rekonstrueeritakse torni 21. korrusel asuv vaateplatvorm, tänapäevastatakse sulgemise põhjuseks olnud tuleohutus- ja ventilatsioonisüsteem ning luuakse nõuetele vastavad evakuatsioonitingimused. Korrus kõrgemale on kavas ehitada konverentsi- ja näitusesaal.

Ehitus- ja rekonstrueerimistööd on plaanis lõpetada 2013. aastal.

Majandusministeeriumi eeltaotluses on kirjas, et ligi viiel hektaril laiuv kinnistu võimaldaks tulevikus rajada teemapargi, huvi- või veekeskuse, mis koos botaanikaaia, kämpingu ning terviseradadega moodustaks mitmekesiseid vaba aja veetmise võimalusi pakkuva koosluse.

Taotlus lubab, et rekonstrueerimistööde käigus ei muutu teletorni arhitektuuriline välisilme. Arenguperspektiivina märgitakse, et torni külastajate teenindamiseks on vajaduse korral võimalik kasutusele võtta ka mitmeid madalamatel korrustel asuvaid ruume.

Taotlusi hindava Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse juhi Tarmo Mutso sõnul vaadatakse taotlusi kompleksselt. "Kõik projektid ei pruugi saada toetust täiel määral," täpsustas ta.

Septembri lõpus avaneb EAS-il ka uus meede, mille kaudu võivad 30-50 miljoni krooni ulatuses toetust saada ka suured objektid. "Kuna omafinantseering peab moodustama 70 protsenti, siis räägime ka objektidest hinnaga 150 miljonit," selgitas ta.

Majandusministeeriumi asekantsler Merike Kompus ütles, et kui eeltaotlus saab positiivse lahenduse, siis moodustatakse ministeeriumi osalusega sihtasutus Tallinna Teletorn. Varem on Tallinna linn avaldanud soovi, et Levira annaks torni tasuta pealinna valdusse.

"Suvel toimus põhjalik nõupidamine ministeeriumi, Levira ja linna esindajate vahel. Toona puudus linnal hea visioon, mida torniga edaspidi teha," sõnas Kompus. Edaspidist koostööd Tallinnaga ta ei välistanud.

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on linna ja riigi huvid sarnased. "Kõigi poolte lõppeesmärk oleks teletorni avamine nii linnarahvale kui ka külalistele," lausus ta. Esmalt tuleks Mutli sõnul siiski mõelda Skandinaavia kõrgeima vaateplatvormi taasavamisele.

Tallinna teletorn suleti möödunud talve hakul.