Omanik taastab jõkke varisenud Koluvere kivisilla


BNS 24.09.2008

Koluvere lossi omanik kavatseb taastada ajaloolise kivisilla, mis septembri alguses lausvihmade tõttu kokku varises, kirjutab Lääne Elu.

Lossi omanik Aivar Reivik sai muinsuskaitselt uue loa töid alustada, keskkonnateenistus menetleb ajutist vee-erikasutusluba, mida on sillatöödeks vaja.

Reivik ise kinnitas, et sillaehitus algab sügisel. "Restaureerime," ütles ta ja lisas, et räägib ehitajatega läbi ning otsustab seejärel, kes hakkab silda restaureerima.

"Töid peaks alustama otsekohe, vähemalt silla toestama," ütles muinsuskaitseinspektor Kalli Pets ja märkis, et öökülmade saabudes seda tööd enam teha ei saa.

Muinsuskaitsealune 19. sajandi esimesest poolest pärit sild varises jõkke 1. septembril.

Muinsuskaitse süüdistas omanikku lohakuses, sest lossiga sai Reivik kaasa silla projekti, taotles tööloa ja sai riigilt 200.000 krooni, aga tööde algus venis nii kaua, et niigi viletsas seisus sild varises lausvihmade tagajärjel kokku.

Kolm aastat tagasi Koluvere lossi ostnud Reivik on muinsuskaitse all olevat ehitist hallates varemgi muinsuskaitsega maid jaganud, sest omaniku huvi lossist võimalikult ruttu puhkekoht teha põrkas muinsuskaitse piirangutele.