Viimsis avati uus kergliiklustee


Pressiteade 24.09.2008

Viimsis avati täna uus 1,4km pikkune ja 3m laiune Lubja tee kergliiklustee. Kergliiklustee rajas Skanska EMW AS, ehitustööde maksumus oli 7 miljonit krooni. Kokku on Viimsi vallas ligikaudu 27km kergliiklusteid.

"Viimsi vallas on jätkuvalt probleemiks infrastruktuuri mahajäämus viimaste aastate jõudsast uuselamuehitusest," lausus Viimsi vallavanem Haldo Oravas. "Vald tegeleb infrastruktuuri puuduste lahendamisega vastavalt võimalustele – esmajärjekorras lahendame puudujääke, mis kõige rohkem elanike ohutust ja turvalisust mõjutavad. Kuna liiklustihedus on hüppeliselt kasvanud, siis ei ole teepervel kõndimine täna enam sama ohutu kui näiteks viis aastat tagasi. Seetõttu plaanime rajada kergliiklusteed kõikidesse suurematesse uuselamurajoonidega asustatud piirkondadesse nii, et tekiks ühtne jalakäijate ja jalgrattateede võrgustik."

Viimsi abivallavanema Jan Trei sõnul oodati Lubja teele kergliiklusteed juba kaua. "Lubja külla on tekkinud palju uusasumeid, mille elanikud vajavad oma igapäevasteks toimetusteks ning tervisespordi harrastamiseks korralikke tingimusi. Uus kergliiklustee algab Pärnamäe tee, Aiandi tee ja Lubja tee ristmikust ning ühildub Lubja tee ja Randvere tee ristmikul 1,3km pikkuse Randvere kergliiklusteega. Liiklusohutuse ning turvalisuse tagamiseks paigaldati Lubja tee kergliiklusteele 44 välisvalgustusposti," lisas Jan Trei.

Jan Trei rõhutas, et järgmisel aastal on kergliiklusteede rajamine Viimsi valla teedeehituse prioriteet. "Eesmärgiks on rajada Viimsi valla ühtne kergliiklusteede võrgustik, mis jookseks kokku Tallinna kergliiklusteede võrgustikuga. Tuleval aastal on plaanis välja ehitada ka Pärnamäe tee valgustatud kergliiklusteed, mis viib välja Tallinna Ecolandi hotellini. Viimsi vald on planeerinud 2009. aasta teedeehitusteks 19 miljonit krooni," märkis Jan Trei.

Hetkeseisuga on Viimsi vallas kergliiklusteed Rohuneeme teel, Randvere teel, Aiandi teel, Lubja teel, Leppneeme teel ning Leppneeme teed ja Kelvingi küla ühendaval teelõigul. Käesoleval aastal on Viimsi vald teedesse investeerinud 20 miljonit krooni.

Lubja kergliiklustee:
http://www.powerhouse.ee/Viimsi/Lubja%20kergliiklustee.jpg