Eesti suurima sisustuskaubamaja hoone on valmis


Pressiteade 11.09.2008

1. novembril Tartus avatava Eesti suurima sisutuskaubamaja Tartu Mööblimaja hoone on valmis ja käivad sisetööd ning ettevalmistused avamiseks. Mööblikeskuses on müügipinda 16 600 ruutmeetrit, kus avavad oma kauplused 14 tuntud mööbli- ja sisutuskauplust ning toitlustusettevõte.

Vanade Tarmeko tootmishoonete asemele Tartu kesklinnas rajatud keskuse ehitus läheb maksma 75 miljonit krooni. Hoone arhitekt on Kaido Kepp ja ehitajaks Lõuna- Eesti suurim ehitusfirma AS Linnaehitus. Tarmeko KV OÜ juhi Jaak Niguli sõnul teeb hoone omapäraseks tänapäeva kaubanduskeskustest erinev planeering – kõik poed asuvad ühel korrusel, et tekkiks hea ülevaade ja, et oleks mugav liikuda. Hoone sisearhitektuuris säilitatakse tööstusarhitektuuri huvitavamad lahendused – erinevad katuseaknad, betoonkonstruktsioonid, ajaloolised valgustid. Mööblimaja ees asub tasuta parkla 250 autole.

Kõige suurem müügipind kuulub tuntud Soome mööbliketile Masku. Lisaks hakkavad kaubamajas oma tooteid pakkuma täispuitmööbli ja puitmänguasjadega kauplev Pesapuu, mööblipoed Sisutus5, uus sisustuskaupade ja mööblipoekett SISU ja Tarmeko Pehmemööbel OÜ, mööblitootmisega tegelev OÜ Placeholder, OÜ Mööblifurnituur, mööblisalongid Comfort ja Classic Style, vannitoa sisutust pakuvad Coral Spa ning Toodab LLC; kodutehnikakauplus Expert, valgustite ja elektritarvikutega tegelev Vigente OÜ ning tekstiili- ja õmblustooteid müüv Dreamland Home. Mööbli kõrval võib keskusest leida kõike, mida kodu sisutamiseks vaja läheb. Toitlustust hakkab pakkuma Black Pepper Grill.

Tarmeko KV OÜ juhi Jaak Niguli sõnul on uue ja kompaktse kaubamaja mõte selles, et oleks avar ning mitmekesine keskus just mööbli- ja sisustuskaupade müügiks, et tarbija leiaks sobiva alates mööblist kuni kardinate ja tapeetideni. Oluliseks oleme samuti pidanud mugavat ligipääsu autodega Tartu kesklinna piirkonnas.

Lisainfo:

Tartu Mööblimaja asub Sõbra 56 arendatavas ärikvartalis, omanikuks Tarmeko KV osaühing. Sõbra 56 kvartali kompleksi kuulub lisaks Tartu Mööblimajale Tarmeko Büroohoone (4500 m²), mis kapitaalselt renoveeriti ja avati aprillis 2008. Büroohoone rentnikeks on: EAS, PRIA registrite osakond, Sonagre Sisustussalong, Ilusalongid Merilin ja Green Holiday, PC Expert arvutisalong ja hooldus, FIFAA, AS Tallink Grupp (Tallink ja Silja Line kõnekeskus), Codewiser (IT – teenused) jpt. Büroohoones on töökoht ~400 töötajale.

2008 aasta lõpuks renoveeritakse ka Tarmeko KV kontorihoone, kus lisaks Tarmeko KV-le omavad juba hetkel bürood Henkel Balti OÜ ja BCS Infra.

Klientide teenindamiseks kuuluvad Sõbra tänava kvartalisse Sõbra Selver, Nigul&Orn Hambaravi, Apteek+, Lillekauplus, Ungari köök, SEB ja Hansapanga sularahaautomaadid.