Linnaplaneerimise amet lasi teha Tallinnast uued aerofotod


BNS 10.09.2008

Tallinna linnaplaneerimise ameti tellimusel valmisid pealinna territooriumist uued aerofotod, mille abil hakkab amet uuendama linna aluskaarti.

Linna pildistati õhust riigi maa-ameti lennukilt, teatas Tallinna pressitalitus BNS-ile.

"Uued ortofotod leiavad linnaruumi visualiseeriva materjalina kasutust mitmetes geoinfosüsteemides," ütles linnaplaneerimisameti juhataja asetäitja Ulvi Ingver.

Ingveri sõnul on uued ortofotod ka Tallinna aluskaardi uuendamise alusmaterjal.

"Aluskaardi uuendamisel võetakse kasutusele uus tarkvara, mis teeb aluskaardi informatiivsemaks ja suuremat kasutajaskonda teenindavaks. Tegemist on täiesti uudse lahendusega, mille vastu on juba huvi tundnud ka teiste Eesti suuremate linnade esindajad," ütles Ingver.

Aluskaardi uuendamine toimub linnaosade kaupa, esimesena on plaanis töösse võtta Põhja-Tallinn ja Pirita. Kogu linna aluskaart saab uuendatud 2010. aastaks. Selleks, et ortofotode põhiselt uuendatud aluskaart vahepeal ei vananeks, on väljatöötamisel geomõõdistuste abil kaardi uuendamise protsess.

"Lennukilt pildistatud aerofotod annavad peale vastavat töötlemist väga kiiresti ja igaühele arusaadaval kujul värske info linnaruumis toimunud muutustest," ütles Ingver.

Ingveri sõnul muutub kaardirakenduste kasutamine linnakodanike jaoks lihtsamaks ka selle võrra, et selleks ei ole vaja enam spetsiifilisi programme.