Avati Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi spordihoone


Pressiteade 05.09.2008

Täna avati pidulikult AS-i YIT Ehitus rajatud Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi uus spordisaal. Ehitustööde maksumuseks kujunes 26 miljonit krooni.

"Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi uue spordihoone ehitustöö võitsime Riigi Kinnisvara AS-i poolt läbi viidud riigihanke konkursi korras," ütles AS-i YIT Ehitus juhatuse esimees Priit Sauk. "YIT Ehitusel on palju kogemusi spordirajatiste ehitamisel, lisaks täna valminud Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi spordihoonele oleme rajanud ka näiteks Rakvere spordihalli, Pärnu Kergejõustikumaneeži, Pärnu Kesklinna koolide võimla ning Saku Gümnaasiumi võimla ja ujula."

AS-i YIT Ehitus Lääne-Eesti piirkonna juhi Toomas Rapi sõnul koosneb vastvalminud 1792m² spordihoone kahest osast: spordisaalist ning abiruumidest. "Uues spordisaalis on rahvusvahelistele mõõtudele vastav korvpalliväljak, mis võimaldab ka pealtvaatajatel võistlusi jälgida. Lisaks on hoones jõusaal, aeroobikasaal, squashi-väljak ning koos saunaga riietumis- ja pesemisruumid. Spordihoone hakkab olema avatud kõikidele soovijatele. Spordikompleksist saab Kilingi-Nõmme spordivõistluste peamine toimumispaik," lausus Toomas Rapp.

AS YIT Ehitus ( http://www.yit.ee/ ) on Eesti juhtivaid ehitusettevõtteid, mis on asutatud 1991. aastal. AS YIT Ehitus kuulub alates 2001. aastast Soome suurimasse ehitusteenuseid pakkuva ettevõtte YIT kontserni, mille kaheksas riigis tegutsevas tütarettevõttes töötab üle 27 000 inimese. YIT kontserni 2007. aasta käive oli 57,8 miljardit krooni, millest käive Balti riikides oli 3,5 miljardit krooni.

Pilt:
http://www.powerhouse.ee/YIT/kn.jpg