Tallinn tahab 15,8 miljoniga müüa Pärnu maantee kinnistu


BNS 02.09.2008

Tallinna linnavalitsus plaanib kolmapäeval esitada volikogule otsuse eelnõu aadressil Pärnu maantee 35 asuva kinnistu müügiks avalikul kirjalikul enampakkumisel 15,8 miljoni kroonise alghinnaga.

Linnavolikogu otsuse eelnõust selgub, et ärimaa otstarbega hoonestatud kinnistu pindala on 1058 ruutmeetrit.

Kinnistu asub Tallinna Kesklinna linnaosas ja paikneb Pärnu maantee, Liivalaia tänava ja P. Süda tänava vahelisel alal Pärnu maantee ääres asunud endise Taverni kohvikuhoone taga. Kohvik on praeguseks lammutatud.

Kinnistu lähiümbrus on hoonestatud erinevatel perioodidel ehitatud korterelamutega ja teenindusasutustega. Kinnistust umbes 450 meetri kaugusele jääb Vabaduse väljak ja Kosmose kino hoone.

Kinnistu paikneb Tallinna vanalinna arheoloogiamälestise- ja muinsuskaitsealal ning sellele kehtivad Tallinna vanalinna muinsuskaitseala põhimäärusest ja muinsuskaitseseadusest tulenevad kohustused ning kitsendused.

Kinnistul paiknevad segamaterjalidest katusekatetega kaks ühekorruselist kivist tööstushoonet suletud netopinnaga vastavalt 280 ja 189,2 ruutmeetrit, ehitusaluse pindalaga vastavalt 281 ja 231 ruutmeetrit ning kaks kivist ühekorruselist laohoonet suletud netopinnaga vastavalt 29 ja 51 ruutmeetrit, ehitusaluse pindalaga vastavalt 31 ja 53 ruutmeetrit.

1917. aastal püstitatud ehitised on praeguseks ajaks täielikult amortiseerunud.

Pärnu maantee 35 kinnistu jääb Pärnu maantee, Sakala tänava, Kentmanni tänava, Tatari tänava ja P. Süda tänava vahelise maa-ala detailplaneeringu alasse.

K-Projekt AS-i koostatava detailplaneeringu põhijoonise eskiisi kohaselt korrigeeritakse planeeringualas asuvate kinnistute piire ja määratakse neile ehitusõiguse ulatus ning Pärnu maantee 35 kinnistule koos naaberkinnistuga on kavas ehitada üks kuuekorruseline ärihoone. Kinnistul asuvad amortiseerunud tööstus- ja laohooned lammutatakse.

Kinnistul asuvatest hoonetest on 291,7 ruutmeetrit antud määramata tähtajaks üürile OÜ-le Kai Klaasilõikus klaasimistöökojaks. Aastas laekub üüritasu 63.858 krooni.